04 Haz 2020
Su Arıtma Cihazı

Neden Su Arıtma Cihazı?

Su arıtma cihazı almak ile almamak arasında kalan ya da neden su arıtma cihazı kullanmalıyım diyen müşterilerimiz için çokça neden sayabiliriz. Çünkü su arıtma cihazları;

  • Sağlıklı
  • Ekonomik
  • Taze
  • Kolayca ulaşılabilir olmasının yanı sıra,

Sadece içme suyu olarak değil bitki, çiçek, bahçe sulamalarında da kullanıldığında mineralli ve yüksek pH alkali olması sebebiyle farkını hissedebileceksiniz.

Su Arıtma Cihazı Suyun Alkali Seviyesini Yükseltir

Aynı zamanda ütü, su ısıtıcı, kahve makinesi ve çay makinesi gibi elektronik ev aletlerinde rezistans olması ve çok kolay kireçlenmesi sebebiyle su arıtma cihazı ile elde edilmiş su kullanılması gerekir. Bu aynı zamanda elektronik cihazlarınızın daha uzun ömürlü Ve sağlıklı olmasını sağlar. Klor, kireç ve şebeke borularından geçerek bakteri oluşan su yerine arıtılmış su ile yapılan çaylarınız tavşan kanı tabiriyle daha berrak ve yumuşak içimli olmasını sağlar. Kahvelerinizin daha lezzetli ve yumuşak içimli olmasıyla birlikte kahvenizin has kokusunu hissedebilirsiniz.

Çok yakın dostlarımız evcil yada sokak hayvanlarına mineralli ve alkalisi yüksek su vermeniz halinde onlarında hem vücut hemde kafa sağlıklarını koruyabilirsiniz.

Alkali seviyesini yükselten su arıtma cihazları
Alkali seviyesini yükselten su arıtma cihazları

Su Arıtma Cihazları Hem Sağlıklı Hem De Ekonomiktir

Su arıtma cihazları sağlıklı olduğu kadar aynı zamanda ekonomiktir. 4 kişilik bir çekirdek aile ele aldığımızda sadece içme suyu olarak dışarıdan aldığımız damacana dan haftalık olarak minimum 3 tane aldığımızı varsayalım. Ayda ortalama 10 damacana aldığımızda aylık ortalama maliyetiniz 130 ila 150 tl arasındadır. Bu hesaplama sadece içme suyu olarak kullanılması halinde çay, kahve ve bitki sulaması gibi kullanımlarda bu maliyet iki katına kadar çıkmaktadır. Su arıtma cihazı ortalama olarak 8 ila 10 ay arasında cihaz fiyatını amorti etmiş oluyorsunuz.

Meridyen su arıtma sistemleri 10 yılı aşkın süredir internet pazar yerleri platformlarında, sosyal mecralarda, satış ofisimizde ve resmi web sitesi olan www.meridyensuaritma.com ‘da hizmet vermektedir. Bu geçen sürede müşterilerinden tek bir şikâyet dahi almamış aksine tavsiye edilmiş ve %100 müşteri memnuniyeti sağlamış bir firmadır.  Daima sağlık hususunda taviz vermeden hem ekonomik hem sağlıklı su arıtma sistemleri üzerine çalışmaktadır. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz prosedür 3 yıl garanti süresi değil ömür boyu onların yanında olmaya çalışmaktadır.

Su Arıtma Cihazları Hangi Parçalardan Oluşur

Su arıtma cihazları teknik olarak belli parçalardan oluşur.

  • Filtreler
  • Su tankı
  • Bağlantı hortumları
  • Bağlantı dirsekleri
  • Plastik kasa
  • Musluk’ gibi temel parçalardan oluşur.

Parçalar arasında en çok dikkat çeken husus filtreler olmaktadır. Çoğu firma kullanıcı gözünde değer gördüğünü saydığı, filtre sayısının adedidir. Aslında su arıtma cihazları belli kalitede 6 yada 7 filtre ile olması daha sağlıklı Ve ekonomik olarak avantaj sağlar. Bazı cihazlarda aşama kelimesi sıkça kullanılmaktadır, ancak az filtre ile fazla aşama sayısı olmasını sağlayacak olan tek filtre bulunmaktadır. Mineral ve Alkali (pH) filtre tek filtre adı altında toplanabilir, fakat diğer filtrelerde böyle bir görev oluşmamaktadır. Mineral filtre ise iç bölümünde sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum bulunması sebebiyle 4 farklı aşama olarak sayılmaktadır.

Su Arıtma Cihazı İçi
Su Arıtma Cihazı İçi

Su Arıtma Cihazları Sudaki Mineralleri Öldürmez

Su arıtma cihazları mineralleri öldürüyor diye bir duyumunuz mutlaka olmuştur. Bu kısmen doğrudur. Su arıtma cihazlarında kalitesiz ve sağlıksız uzak Doğudan ithal edilen ucuz maliyetli filtreler sebebiyledir. Mineral filtre su arıtma cihazının son aşaması olan tatlandırıcı filtreden önceki aşamada bulunmaktadır. Bu sebep ile sağlıklı, kaliteli ve özellikle ilgili kurumlardan belgeli ( NSF , TSE gibi ) mineral filtre seçimi sayesinde suyunuzda olmayan yada eksilen, kaybolan mineralleri ekleyerek size sağlıklı bir su hazırlar.

Çelik Su Tankı

Su tankı su arıtma cihazının arıtılmış suyu son aşamadan sonra belli bir litre hacmi ile içinde barındıran sistemdir. Damacana zararlarından kurtulmak İçin aldığımız su arıtma cihazının tankının plastik olmasını kimse istemez. Su arıtma cihazı tankları hammaddesi metal ve ya plastik olması arıtılmış suya bakteri, virüs ve mikrop oluşturarak katması sebebiyle sağlıklı olmaktan çıkartır. Aynı zamanda metal yada plastik hammadde den oluşması koku, renk ve bulanıklık gibi etkenlerde oluşturur bu sebepten su tankının Çelik olması gerekmektedir.

Kaliteli Plastikten Üretilmiş Parçalar

Su arıtma cihazları içerisinde bulunan filtre, tank ve diğer parçaların bağlantıların oluşması İçin kullanılan hortum Ve bağlantı dirseklerinin kaliteli plastikten üretilmesi gerekmektedir. Meridyen su arıtma sistemleri plastik olarak kullanmış olduğu tüm parçaların ‘Sağlık Bakanlığının’ onaylamış olduğu 5 numaralı plastikten üretilmiştir ve yerli üretimdir.

Kaliteli plastik ile imal edilmiş su arıtma cihazları
Kaliteli plastik ile imal edilmiş su arıtma cihazları

Sağlıklı Hammadde İle Üretilmiş Musluk

Su arıtma cihazlarının arıtılmış ve tankında bulunan sağlıklı suyun akacağı musluk seçiminde krom veya Çelik seçilmesi sağlık açısından daha uygundur. Sağlıklı bir hammadde ile üretilmiş bir musluğu su arıtma cihazınız ile birlikte ömür boyu gönül rahatlığı ve sağlamlığı ile kullanabilirsiniz.

Su arıtma cihazı bir kere alınır, Meridyen’ den alınır.

31 May 2020
Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazları Kıyaslaması

Farklı aşamalarda su arıtma cihazı bulunmaktadır. Bunların aşamaları arttıkça eklenen fayda sağlayacak özellikleri de artmaktadır. Bu aşamalı arıtma sistemlerinden bazıları şu şekildedir: 5 aşamalı Pompasız Su Arıtma Sistemi, 6 aşamalı pompalı pompasız su arıtma cihazı, 6 filtreli 4’lü minareli bulunan pompalı pompasız su arıtma cihazları gibi cihazlar mevcuttur. Bu cihazların genel itibariyle karşılaştırılması yapılırsa şu şekilde olacaktır.

5 Aşamalı Pompasız Arıtma Cihazı

5 aşamalı cihaz daha az aşamada bulunan diğer cihazlara göre bazı gelişmiş özelliği vardır. Bu cihazın bazı özellikleri şu şekildedir: Kartuş filtre sistemi bulunmaktadır. 5 aşamalı su arıtma sisteminin 12 litrelik tank kapasitesi mevcuttur. Günlük olarak 300 litre su tüketmenizi sağlayabilmektedir. 5 aşamalı su arıtma sisteminde membran filtre USA özelliği vardır.

Bunun yanında NSF tarafından onaylanmış krom musluklara sahiptir. Su arıtma cihazı 10 housing 8 aşamalı bir sisteme sahiptir. Sistem kurulurken 4 farklı renkte hortum kullanılır. Pompasız olan bu ürün oldukça lüks bir modeldir. Modelde 4 yönlü şato vlaf bulunmaktadır. Bunun yanın housing anahtarı mevcut.  Daha bu sistemin birçok özelliği vardır.

6 Aşamalı Pompasız Arıtma Cihazı

Bu 6 aşamalı cihaz 5 aşamalı cihazın bütün özelliklerini içerisinde barındırmaktadır. Bunun yanında cihazın içerisinde ki bütün malzemeler tam bir şekilde gelmekte ve kurulumu da o şekilde sağlanmaktadır. Cihaz da Coco Fittinks özelliğinin yanı sıra 7 yıl garanti imkânı da bulunmaktadır. 6 aşamalı pompasız su arıtma cihazı filtresi sayesinde bol mineralli bir su elde edilmektedir.

Aynı zaman da kurulduğu alanda çok fazla bir yer kaplamama özeliğine sahiptir. Cihaz hiçbir şekilde elektrik geçirmez. Cihazdan elde edilen suyun tadı oldukça güzeldir. Bu cihaz yine 5 aşamalı su arıtma cihazının bütün özelliklerini taşıyor olmasının yanı sıra daha ileri bir teknoloji ile üretilmiştir.

6 Aşamalı Arıtma Cihazı
6 Aşamalı Arıtma Cihazı

6 Fitreli 4’lü Mineralli Pompasız Arıtma

Bu cihaz diğer 6 aşamalı ve 5 aşamalı ve 4 aşamalı su arıtma cihazlarının bütün özelliklerini taşımasının yanı sıra ayrıca jammy membran özelliğine sahiptir. Yine NSF onaylı krom musluğu da bulunmaktadır. Pompasız ve oldukça gelişmiş bir üründür. Housing anahtarı ve diğer aşamalı arıtma cihazlarından farklı olarak yıldız musluğu bulunmaktadır. Bunun yanın da bu cihazın NSF ve Ce Waterquality belgesi bulunmaktadır.

Diğer cihazlara göre daha yüksek oranda mineralli su ortaya koyar. Bu cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesi suda ki kirliliği özellikle çamuru bir mikron seviyesine kadar arındırabilir. Yüksek kalitede üretilmiş olan bu ürün suyun sertliğini dengeli bir şekilde ve suyu kirleten krom gibi maddeleri ayırarak daha güzel bir suyun ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

7 Aşamalı Pompalı Arıtma Cihazı

Bu arıtma cihazının günlük 300 litre su kullanılabilme kapasitesi vardır. Alkalin filtre sayesinde sağlıklı su pH değeri olan 8.5 seviyesine çıkarır. Yine küçük bir alan kaplar. 7 yıl garantisinin yanında bu ürünümüzde Waterquality belgeleri bulunmaktadır. Aynı zaman da 7 aşamalı su arıtma cihazında adaptör, alçak basınç swichi, yüksek basınç swichi bulunmaktadır.

Firmamızda bulunan bu ürünün 12 litrelik bir tank kapasitesi mevcuttur. Aynı zaman da kurulum esnasında 4 farklı renkte hortum kullanımı yapılmaktadır. Gerek ortaya çıkardığı su gerekse minareli bakımından oldukça kullanışlı bir modeldir.

7 Filtreli 4’lü Mineralli Pompasız Arıtma Cihazı

Firmamızda gelişmiş teknoloji ürünü olan ve su arıtma cihazı markaları yönünden tercih edilebilecek en iyi modeller arasında yer almaktadır. 7 farklı bir aşamayla 4’lü mineralli su ortaya koymaktadır. Sistem elektrik geçirmez ve bunun yanında oldukça pH değeri 8.5 olan sağlıklı bir ortaya koyar.

Suda ki çamur bir mikrona kadar temizlenir, klor ve diğer zarar verici kimyasallar ise %99 oranında arındırılır. Suyun rengi oldukça parlak, mineral yönünden zengin ve hızlı bir şekilde sindirilmesini sağlayan bir su ortaya koymaktadır. Firmamız da bulunan bu ürün oldukça tercih edilebilen ürünlerimiz arasındadır.

8 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

Bu su arıtma cihazı 7 aşamalı su arıtma cihazına göre daha gelişmiş düzeydedir. Günde 300 litreye kadar su tüketmenize imkân sağlar. 8 filtrasyon aşaması vardır. Bunun yanında su oldukça mineralli ve tadı yerinde şekilde arıtılmaktadır. Bu arıtma sistemi sayesinde 8.5 pH değerinde bir su ortaya çıkmaktadır.

Firmamız tarafından istediğiniz zaman bu ürün hakkında bilgi alabilir ve su arıtma cihazı fiyatları için de bilgi isteyebilirsiniz. Bu arıtma cihazının 9 aşamalı pompalı pompasız su arıtma cihazına yakın üretilmiş olması nedeni ile oldukça gelişmiş bir üründür.

9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

Evlerinizde rahat bir şekilde kullanabileceğiniz 10 aşamalı cihazdan önce gelen 8 aşamalı cihazdan ise daha fazla özelliğe sahip olan bir üründür. Bu üründe 8 aşamalı ürünün bütün özellikleri bulunur. Bunun yanında ürün pompalıdır ve 7 yıl garantisi vardır. Aynı zaman da ürününü Waterquality belgeleri de bulunmaktadır. 9 filtrasyon aşaması yer alır.

9 Aşamalı Arıtma Cihazı
9 Aşamalı Arıtma Cihazı

Suyun genel değeri 8.5 pH’dır. Detoks filtresi bulunan ürün sayesinde ortaya çıkarılan su içildiğinde vücutta ki toksinler atılmaktadır. Bu üründen su arıtılırken 4’lü mineral sistemi aktif olarak kullanılır. Bu gelişmiş özelliklere sahip ürün firmamızda yer almaktadır. İstediğiniz zaman ürünü yakından inceleyebilir ve hakkında bilgi alabilirsiniz.

9 aşamalı 4 Mineralli Su Arıtma Cihazı

Bu cihazın en önemli özelliği mineral yönünden oldukça iyi bir suyun ortaya çıkmasıdır. 9 filtrasyon aşamaları 4’lü mineral kullanılarak yapılır. Yine elde edilen suyun değeri 8.5 pH’dır. 12 litrelik bir tank bu cihazda yer alır. Günde 300 litre su kullanımına izin vermektedir. Bunun yanında onaylı krom musluğu, akıl kısıtlayıcısı bulunmaktadır.

Bu ürün elektrik iletmeyen ve 7 yıl garantisi bulunan oldukça da suyun görüntüsünü şeffaf hale getiren bir üründür. Bu gelişmiş özelliklere sahip ürün firmamızda bulunmakta olup, müşterilerimize en iyi hizmeti vereceğini düşündüğümüz ürünlerdendir.

Su Arıtma Cihazları Nasıl Tedarik Edilir?

Şimdiye kadar özelliklerinden bahsettiğimiz ürünlerin ve birbirleri ile karşılaştırma yaptığımız bu ürünler firmamızda bulunmaktadır. İstediğiniz ürüne dair bilgi ve fiyatlarını öğrenmek için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Firmamız sizin için özellikle rahatsızlığı da bulunan kişiler varsa en doğru arıtma cihazını sizlere sunacaktır. Çünkü rahatsızlığı bulunan kişiler için en doğru arıtma cihazı olması gerekmektedir.

31 May 2020
Meridyen su arıtma

Su Arıtma Cihazı Minareleri Öldürüyor Mu?

Sağlıklı bir vücut için, hastalıklardan korunmak amacıyla dengeli bir beslenme ve spor yapmanın yanında içilen suyun kalitesi çok önemlidir. Günlük her insanın içmesi gereken su miktarı 2 ile 2,5 litre arasındadır. Sindirim sisteminin, boşaltım sisteminin dengeli çalışması için yeterli düzeyde suyun tüketilmesi önem arz eder. Bazı insanlar vücudun su ihtiyacını, su içmek yerine diğer sıvıları çay, kahve gibi sıvıları tüketerek gidermeye çalışır.

Ancak bu sıvıların hiçbiri suyun yerine geçmediği gibi suyun vücuda sağladığı faydaları da içermemektedir. Özellikle çay, kahve gibi kafein oranı yüksek olan içeceklerde tam aksine vücudun su ihtiyacını karşılamak yerine içeriğindeki şeker ve kafein oranı nedeniyle vücuttan daha fazla sıvının dışarı atılmasına sebebiyet vererek vücudun su oranını düşürür. Bu yüzden böbrekler işlevini tam yapamadığı gibi boşaltım sisteminde de sorunlar ortaya çıkmaya başlar.

Meridyen su arıtma
Meridyen su arıtma

Vücudun kan akışının hızlanması, sindirim ve boşaltım sistemlerinin dengeli çalışabilmesi için sağlıklı bir su içilmesi gerekir. Su arıtma markaları teknolojinin getirdiği yenilikleri en iyi şekilde su arıtma cihazlarının üretiminde kullandır. Farklı model ve tasarımlarda ve fonksiyonellik olarak farklı işlevlere sahip özel filtreleme sistemleri ile dizayn edilen birçok su arıtma cihazı üretilerek insanların hizmetine sunulmaktadır. Bu cihazlar ile elde edilen sular, alkali değeri yüksek ve PH değeri vücut için ideal oranlarda olacak şekilde arıtılması sağlanır.

Suyun İçerisindeki Bileşenler Nelerdir?

Kaliteli ve sağlıklı bir beslenmenin temel şartlarından olan nitelikli bir suyun içerisinde insan sağlığı için birçok faydası olan vitaminler ve mineraller bulunur. Özellikle de diş ve kemik yapısının sağlıklı olması, kas fonksiyonlarının ideal şekilde çalışması, kalp sağlığı, hücre korunması, sinir sistemi güçlü olması dolaşım ve boşaltım sistemlerinin dengeli çalışması için minerallerin önemi çok büyüktür.

Bu minareler ise çinko, sodyum, selenyum, fosfor, kalsiyum, potasyum, demir, iyot, magnezyum gibi vücut için çok büyük öneme sahip minerallerdir. Bilimsel bir tespit olarak günlük olarak vücudun mineral ihtiyacının % 99’u besinlerden karşılanır. Yalnız % 1 düzeyinde su içerisindeki mineraller su içilerek vücudun işleyişine kazandırılır. Bu bakımdan su arıtma cihazı ile elde edilen sular içerisindeki minarelerin öldürüldüğü fikri buradaki oranlara bakılarak değerlendirildiğinde tamamen yanlış bir fikir olduğu ortadadır.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanılmalıdır?

Günümüzde teknolojinin aktif olarak her alanda kullanılması ile birlikte özellikle de sanayi ve endüstri alanında ilerlemelere paralel olarak, atık düzeyinde de artış görülür. İnsan nüfusunun her geçen gün artmasıyla beraber tüketiminde aynı şekilde artması, çevre atıklarının daha fazla oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu bakımdan sanayi atıkları, endüstriyel atıklar, çevreye atılan atıkların tamamı temiz su kaynaklarının kirlenmesine neden olur.

Ayrıca toprak içerisinde kimyasal bileşenlerin suya sirayet etmesi ile birlikte temiz su kaynakları yok olma derecesine gelmiştir. Dünya ülkelerine bakıldığında birçok ülkede temiz su kaynaklarının yok olduğu ve içme suyunun devasa arıtma tesisleri sayesinde arıtılarak sağlandığı bilinmektedir. Ülkemizde de diğer ülkelere kıyasla daha fazla temiz su kaynakları mevcuttur. Buna rağmen insanların bilinçsizce davranmaları sebebiyle özellikle de sanayi ve endüstriyel atıkların çevreye akıtılması ve atılmasına paralel olarak temiz su kaynaklarının oranlarında ciddi düzeyde azalma görülür.

Bu yüzden içme suyu olarak şebeke sistemi ile tesisatlar aracılığıyla evlere, işyerlerine ulaşan suların birçoğu koku içermekte, içeriğinde bakteriler, tortu ve çökelti oranları fazla olduğundan sağlıklı değildir. Özellikle de depolarda biriktirilerek hidrofor aracılığıyla suyun pompalanarak her yere ulaştırıldığı içme suları daha fazla bakteri ve tortu içerir. Çünkü depolarda bekletilen su içerisinde zamana bağlı olarak hem bakteri hem de çökelti oranı artacaktır. Bu yüzden su arıtma cihazı kullanılması elzemdir. Su arıtma cihazı filtresi sayesinde suyun içerisindeki tortular, kirler, ağır metaller, çökeltiler, kimyasal bileşenler arındırılarak alkali değeri ve PH değeri yüksek su elde edilir.

Uluslararası Düzeydeki Çalışmalarda Hangi Sular İçme Suyu Olarak Kabul Edilir?

Uluslararası Çevresel Çalışma Grubu çalışmalarında içme suyu olarak kabul edilen suların % 90’ında insan sağlığı için zararlı olan kurşun, nitrat, tolüen, nitrat, cıva, kadmiyum, asbest, bromat ve arsenik gibi birçok hastalığa sebebiyet veren bileşenler bulunur. Maalesef içme suyu olarak kabul edilen suların içerisinde insan sağlığına çok zararlı bu bileşenler bulunur. Bu suların tüketilmesinin insan sağlığına vereceği zarar göz önünde bulundurulduğunda dahi vahametin derecesinin ne kadar büyük olduğu daha net anlaşılır.

Su Arıtma Cihazı
Su Arıtma Cihazı

Tüm bu bilimsel verilerden yola çıkarak içme sularının su arıtma cihazları kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Su arıtma cihazları içerisinde özel olarak üretilmiş ve birçok fonksiyonu yerine getiren filtreleme sistemleri ile tüm bu zararlı ağır metaller ve bileşikler tamamen arındırılır ve suyun alkali değeri ve PH değerini yükselten filtreler sayesinde sular daha nitelikli ve insan sağlığı için ideal sular elde edilir.

Su arıtma Cihazlarında Kullanılan Filtre Sistemlerinin Minerallere Etkisi

Su arıtma cihazlarında aktif karbon filtreleri, aktif alümina içeren iyon birimleri, karbonlu ters ozmos üniteleri, detoks filtreler, alkalin filtre, mineral filtre gibi farklı işlevlerin yerine getirilmesinde kullanılan filtreler sayesinde sağlıklı bir suyun elde edilmesi sağlanır. Aktif karbon filtreleri suyun içerisindeki kokuya ve tat değişimine sebep olan organik kirleticileri, klor yan ürünleri, kurşun ve bakır gibi ağır metalleri suyun içerisinden ayırır.

İyon değişim filtreleri ise suyun sert bir yapıya sebep olan magnezyum ve kalsiyum gibi bileşenleri filtreler. Karbonlu ters ozmos filtre sistemleri de sodyum, petrokimyasallar ve pestisitler gibi zararlı kimyasalları ve bileşiklerin suyun içerisine sirayet etmesini engelleyerek kaliteli ve sağlıklı su elde edilmesine yardımcı olur. Tüm bu filtre sistemleri zararlı bileşikleri, atıkları, kirleri engellemekle beraber filtreler yararlı mineralleri de engelleyebilmektedir. Suyun temel görevi mineral takviyesi değildir, minerallerin % 99 ‘u besinlerden insan vücuduna geçiş yapılır.

Bu açıdan bakıldığından su arıtma cihazları kesinlikle mineralleri öldürmez, sadece kısmen engeller. Ancak suyun içerisinde insan sağlığı için çok zararlı olan bileşikleri, kimyasalları, ağır metalleri ve bakterileri engellemesi ile karşılaştırıldığında su arıtma cihazlarının insan sağlığı için çok faydalı su elde edildiği ortaya çıkmaktadır. Tüm bu avantajları ile su arıtma cihazı fiyatları bütçeye uygundur.

Arıtma Cihazı Mineralleri Öldürür mü?

Su arıtma cihazları asla mineralleri öldürmez. Yaptığı işlem filtre sistemleri ile mineralleri süzer. Yani belli büyüklükte mineraller filtre sistemine takılacağından geçmemektedir. Su arıta cihazının temel göre zararlı bileşenlerin içme suyuna karışmasını engellemektir. Bu işlemi yapabilmesi için özel filtre sistemleri kullanılır. Filtrelerde belli büyüklükteki bileşenler filtreden geçmez.

28 May 2020
Su Arıtma Cihazı Modeli

Su Arıtma Cihazında Oluşan Arızalar

Su arıtma cihazı içinde ya da dışında birçok arıza bulunabilir. Bu arızaların bazıları su tankından dolayı gerçekleşir, bazıları filtrelerden dolayı gerçekleşebilir, bazıları ise su tankı kurumunda oluşmuş bir arıza olabilir. Yine su arıtma sisteminde ortaya çıkabilecek arızalardan bir tanesinin sebebi de basıncın ayarlanamıyor olmasından ya da su tankına giden kabloların birkaç tanesinin tıkalı olmasından kaynaklanır.

Bunun yanında su arıtma markaları da önemlidir. Kullanacağınız su arıtma cihazı iyi bir firma aracılığı ile takılmış olmalıdır. Verdiğimiz bütün hizmetlerde önce müşterilerimizin durumunun olumsuz etkilenmemesi için en iyi şekilde su arıtma cihazı kurulumu yapmaktayız.

Temiz Suyun Daha Hızlı Akması

Su arıtma cihazınızdan ortaya çıkabilecek arızalardan bir tanesi temiz suyun normalinden daha hızlı bir şekilde akıyor olması durumudur. Bu durumda yani temiz su musluğundan akan su normalinden daha hızlı akıyorsa ve beklemenize rağmen durum değişmiyor ise shutoff ve check valf kısmını değiştirmelisiniz.

Bu kısımlarda yapılan değişiklikten sonra problem ortadan kalkacaktır. Yaptığınız değişikliğe rağmen problem devam ederse şu arıtma cihazınız için bir desteğe ihtiyacınız var demektir. Bu konuda ilgili firmamızdan yardım alarak sorununuzun kökten çözebilirsiniz. Kaldı ki firmamızın bu konuda çalışan profesyonel bir ekibi bulunmaktadır.

Arıtma Kısmının Daha Yavaş Akıtması

Su arıtma cihazınızda karşılaşacağınız sorunlardan diğeri ise arıtmadan gelen şu miktarı çok az akıyorsa  bu böyle bir durumda sorun arıtma kısmında oluşmuştur. Eğer burada da bir problem yoksa o zaman gerekli firmadan ya da firmamızdan gerekli konu hakkında bilgi alıp destek şu arıtma sisteminizin en kısa zamanda tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu hizmeti alacağınız firmaya dikkat etmelisiniz.

Su Arıtma Cihaz
Su Arıtma Cihaz

Çünkü bu tip sorunlar genellikle size su arıtma cihazı fiyatları uygun diye satılan şu arıtma cihazlarında yaşanmaktadır. O yüzden bu konuda güvenilir firmalarla çalışmalısınız. Yoksa sürekli aynı sorunlarla karşılaşırsınız. Hatta belki daha kötüleri ile bile karşılaşabilirsiniz. O yüzden bu konuda size zarar vermeyecek olan hatta sizi düşünen firmalarla çalışmanız sizin için en mantıklı karar olacaktır.

Tanka Su Geliyor Ancak Musluktan Akmıyorsa

Bu durumda tankın basıncının nereye kadar geldiğini ve özellikle membran kısmına kadar suyun gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer buraya kadar su geliyorsa bu durumda sizin tankınızın membran kısmının tıkalı olduğu anlaşılıyor.

Yani su membran kısmına kadar gelip ileriye devam etmiyorsa bu durumda sizin membran kısmınız tıkalı demektir. O yüzden bu kısmın temizlenip tekrar takılması gerekir. Tıkalı kısım da hiçbir şey kalmayacak şekilde güzelce temizlenerek bu kısım tekrar takılınca ve eğer işlem sırası ile yapıldıktan sonra hala aynı şekilde sorun devam ediyorsa o zaman yetkili kişilerden konu hakkında bilgi ve yardım almanız gerekecektir.

Çünkü böyle bir durumda arızanın tam olarak nerede olduğu tespit edilmesi gerekir. Bu da su arıtma sisteminin yakından incelemesi ile gerçekleşebilir. O yüzden vanaları kapatarak sorun giderilinceye kadar açılmamalıdır. Bu durumda hızlı bir sorun giderme işlemi için gerekli kişilere başvurulmalıdır.

Önce Basınçlı Geliyor Sonra Değişiyorsa

Su arıtma cihazında yaşanabilecek sorunlardan bir tanesi ise basınç problemidir. Su arıtma cihazı öncelikle basınçlı bir su gönderiyor daha sonra inceliyor ise bu durumda ki şikâyetiniz için yapmanız gereken tankınızın değiştirilmesidir. Çünkü tankınız büyük derecede arıza veriyor durumdadır. Ayrıca suyunuz tankı metal kısmında bulunuyor yani metal  kısmı ile temas halindedir. Bu da içtiğiniz suyun sağlığı açısından hiç hoş bir durum değildir.

En iyi kalite su arıtma cihazları
En iyi kalite su arıtma cihazları

Bu durumda en kısa zamanda firmamızla iletişime geçip tankınızın değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Bu durumda şu arıtma cihazınızı kullanmayan devam etmemelisiniz. Çünkü bu durumda gelen şu temiz bir şekilde gelmeyecektir. Bunun sebebi ise görevini tam yapamayan bir tankın bulunuyor olmasıdır. O yüzden su kullanmamız sağlığınız  açısından daha iyi olur.

Titreme Oluyor İse

Su arıtma cihazında ortaya çıkabilecek olan diğer bir arıza durumu beklenmedik bir anda cihazının titremeye başlıyor olmasıdır. Özellikle  su arıtma cihazınızdan  su alırken bir titreme ile karşılaşıyorsanız bunun sebebi tankındaki basıncın yüksek olmasındandır. Bu basıncın düzeltilmesi ile bu titreme de ortadan kalkacaktır.

Bu yüzden bu titremenin ortadan kalkabilmesi için öncelikli olarak tankınızdaki  basıncın 7 Psi  olup olmadığını kontrol edin. Yüksek  ise 7 Psi ye kadar düşürün daha sana normalleşmesini bekleyin. Çok geçmeden bu uygulamanın ardından bu sorun ortadan kalkacaktır. O yüzden biraz bekleyip durumun ortadan kalkmasına izin vermeniz gerekir. Eğer hala bu işlemleri yaptıktan sonra bu sorun devam ederse o zaman gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Suyun Rengi Faklı İse

Sizin su arıtma cihazınızda karşınıza çıkabilecek diğer bir sorun ise bu cihazdan akan suyun renginin farklı olmasıdır. Bu durumda bağlantılarınızda bir hata yok ise suyunuzun bazı kısımlarında bir patlak oluşmuş demektir. O yüzden suyunuz daha kahverengiye yakın ya da sarıya yakın akabilir. Buda suyunuzun bir yerden kirlendiği anlamına gelir.

Bazı durumlarda alkali su arıtma cihazı filtresi kullanıyorsanız bu durumu yaşayabilirsiniz. Tanktan bir miktar havanın çıkmasına izin verin eğer tanktan havadan önce su ya da su ile hava birlikte çıkıyor ise bu durumda sorun suda değil tankınızdadır. Yapmanız gereken ise tankınızı değiştirmektir. Çünkü tankınız artık arıza gösteriyor demektir. Eğer tankınız da böyle bir sorunla karşılaşmıyor iseniz filtrenizde bir sorun vardır. O zaman filtrenize tamamen değiştirerek bu işlemi tekrar kontrol etmeniz gerekir.

Firmamızın Bu Konudaki Hizmeti

Bu konuda firmamız en gelişmiş teknolojiden faydalanarak bütün arızalara çözüm bulmaya çalışmaktadır. Çünkü firmamızın her zaman hedefi bu olmuştur. Müşterilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmek, bu firmamızın hedefidir.

Su Arıtma Sebil
Su Arıtma Sebil

O yüzden kişiler doğru bir firma ile çalışmak isterlerse firmamızla iletişime geçebilirler bu onlar için en iyi karardır. Özellikle bu piyasada artan dolandırıcılıkla birlikte farklı fiyatlarda su arıtma cihazı satın almış olmaları onların güvenilir bir yerden aldığını göstermez. Kaldı ki firmanız bütün hizmetlerinde uygun fiyatlar imkânı sunmaktadır.

Müşterilerimiz hem bu uygun fiyatların imkânından faydalanabilir hem de yanlış firmalarla çalışmaktan kurtularak sürekli aynı hataya düşmezler. Çünkü müşterilerimiz yanlış  firmalar konusunda bilmeyerek hataya düşerlerse sürekli bu hatayı yaşamak zorunda kalırlar. Bu durumda onların maliyetlerini olumsuz yönde etkileyecektir. O yüzden  firmamızdan arızalarınız hakkında bilgi alabilir gerekli yardımı talep edebilirsiniz.

26 May 2020
Su arıtma cihazı sebil

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Nasıl Yapılır?

Suyun hayat kalitesi için ne kadar önemli olduğu, herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Özellikle yetişkin bireylerin günde en az 2.5 litre su tüketmesi sağlığı açısından oldukça mühimdir. Suyun yararı olduğu kadar bazen vücuda zararı da olabilir. Bu da içerisindeki zararlı maddelerin temizlenmemesi durumunda ortaya çıkar. Suyun temizliği ve sağlıklı bir hale gelmesi, su arıtma cihazları sayesinde artık kolaylıkla mümkündür. Su arıtma cihazı artık bütün evlerde asıl ihtiyaç haline gelmiştir.

Su Arıtma Cihazının Önemi

Hava kirliliği gibi birçok sebepten dolayı suların tadı, kokusu ve yapısı da maalesef ki değişime uğramıştır. Su arıtma cihazı, suyun içindeki kötü kokuyu, kireç ve kum gibi zararlı maddeleri arıtarak suyun daha duru ve temiz bir şekilde akmasını sağlar. Suyun kolaylıkla içilebilmesi için ph değerinin de önemi vardır. Suyun ph değeri 7 veya 8 civarında olduğunda su sağlıklı bir hal alır ve güvenle içilir. Su arıtma cihazları suyu temizlemekle beraber ph dengesini normal bir seviyeye getirerek daha sağlıklı bir su içmenizi sağlar. Damacana sularında da tehlike arz etmektedir. Uzun süre güneşe maruz kalan plastik damacanalar içerisindeki sular da sağlık için tehdit oluşturur. Her yönden bakıldığında su arıtma cihazı her ev için gereklidir.  Bu yüzden su arıtma cihazı fiyatları da sağlığınız için size uygun seviyede fiyatlar olarak ayarlanarak hizmetinize sunulur.

Su Arıtma Cihazının Temizliği

Bu kadar önem arz eden su arıtma cihazlarının temizliği de arıttığı suyun kalitesi için oldukça önemlidir. Su arıtma markaları gittikçe çoğalmakta olduğundan, alınan markanın kalitesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Cihazın kalitesine göre suyun tadı da farklılık gösterir. Suyun daha sağlıklı bir şekilde içilmesi için alınan su arıtma cihazları belirli zaman aralıklarıyla temizlenmeli ve temizliğine oldukça özen gösterilmelidir. Özellikle suyun arıtılmak için geçtiği filtrelere oldukça önem vermek gerekir.

Su Arıtma Filtresinin Önemi Ve Kalitesi

Su arıtma cihazı filtresi arıtma cihazının en önemli kısmıdır. Zaten arıtma cihazının kalitesi, filtresinin kalitesine bağlıdır.  Suyu temizleyerek sağlıklı bir hale getiren filtrelerin de belli kaliteleri ve özellikleri vardır. Su arıtma cihazı filtresinin en önemli özelliklerinden birisi, ince ayarlı olmasıdır. Bir filtre ne kadar ince ayarda olursa o kadar kaliteli olur ve sudaki yabancı ve sağlıksız maddeleri o kadar güzel arıtır. Bu yüzden su arıtma cihazınızın filtresinin inceliğine önem göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca filtrenin değişim süresinin de çok iyi ayarlanması gerekir.

Filtre Değişim Süresi

Her cihazın filtre sayısı farklılık gösterebilir. Filtrelerin kullanım ömrü ise birbirinden farklıdır. Çünkü her filtrenin kendisine mahsus bir arıtma özelliği vardır. Suyun kalitesinin devamı filtrenin düzenli olarak değiştirilmesine bağlıdır. Filtrelerin birçok çeşidi olduğu için değişim süreleri de farklıdır. Bazı filtreler iki yılda bir, bazıları birkaç ayda bir, bazıları da yılda bir kere mutlaka değiştirilmelidir.

Filtre Değişimine Nasıl  Başlanır?

En güzel ve kaliteli bir filtre değişimi için profesyonel destek almak her zaman daha sağlıklı olacaktır. Firmamız her türlü hizmeti verdiği gibi sizlere filtre değişim hizmeti de sağlamaktadır. Eğer filtrenizi kendiniz değiştirmek istiyorsanız, orijinal malzeme kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü her markanın kendisine özel olan orijinal fitresi vardır. Eğer cihazınızın markasına ve modeline göre uygun olan filtreyi seçmezseniz bu cihaz için zararlıdır. Örneğin, tezgah üstü olan su arıtma cihazları farklı bir kurulum ve  sisteme sahip oldukları için, filtre değişimleri de farklıdır ve kendisine özel detayları ve incelikleri vardır. Filtrenin değişimine başlamak için cihazın musluğunu ve depo vanasını kapattığınızdan emin olun.

Su arıtma cihazı ve filtreleri
Su arıtma cihazı ve filtreleri

Su Arıtma Cihazının Filtresi Nasıl Değişir?

Eğer cihazınız tezgâh altı cihaz ise, cihazı tezgâhın üzerine alarak değiştirmelisiniz. Cihazın hortumları sökülür ve tezgâhın üzerine alınır. Bu işlemi daha kolay yapmak için filtrelerin bağlı olduğu cihazı yatık bir pozisyona getirebilirsiniz. Sonra filtreleri kendine uygun aparatla gevşetmelisiniz. Filtreler gevşedikten sonra el yardımıyla tamamen çözerek cihazdan ayırabilirsiniz. Birinci değiştirilecek filtre, “5 mikron sediment” filtredir. Bu filtre aynı zamanda su ile ilk buluşan filtredir. Sıkıştırılmış kağıt gibi yapısı olan bu filtre sudaki kir, tortu, kum gibi maddelerin kabasını atar. Çıkarılan ilk fitrenin yerine beş mikron filtrenin orijinali yerleştirilir. Daha sonra diğer filtre olan “udf granül karbon” filtresine geçilir. Bu filtrenin görevi sudaki renk, tat ve kokuya sebep olan zararlı maddeleri tutmaktır. Bu filtrenin yaptığı işleme ters ozmos işlemi de denir.

CTO Blok Aktif Karbon Filtresinin Değişimi 

Bu filtrenin görevi ilk aşamadaki filtrelerden geçmeyi başaran klor, renk, tat, koku veren gazlar ve artıklar gibi maddelerin arıtımını sağlamaktır. Aktive edilmiş karbondan oluşan bu filtre organik ve kimyasal kirleticilerden suyu arındırır. Çıkarılan filtrenin yerine, alınan orijinal parça konulur ve tekrar yerine yerleştirilir. Sonra diğer  aşamaya geçilir.

Asıl İşi Yapan Filtre Değişimi

Sudaki Arsenik, Kurşun, Bakır, Florur, Baryum, Nitrit gibi sert su kontaminantlarını sudan ayıran 80 GPD LG MEMBRAN filtre güvenli içme suyu sağlayan ana filtredir. Bu nedenle cihaz seçimi yaparken kaliteli bir membrana sahip olan bir cihazı seçmeniz sağlığınız açısından daha iyidir. Bu işlemi de tamamladıktan sonra son aşama olan tatlandırıcı değişimine geçirilir. Cihazın üzerindeki tatlandırıcı malzemesi yerinden çıkarılır ve su kaçırma durumu olmaması için teflon bandıyla bağlanır. Daha sonra alınan orijinal parça yerine konulur ve iyice yerleştirilir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra su arıtma cihazı kaldırılır ve kontrol edilir. Tüm filtrelerin yerine güvenle yerleştirildiğinden emin olunur. Vidaları kontrol edilir.

Filtresi değişmiş su arıtma cihazı
Filtresi değişmiş su arıtma cihazı

Filtreler Değiştirildikten Sonra Yapılmasını Gereken İşlem Nedir?

Eski filtreleri çıkarıp, yeni filtreler takıldıktan sonra yeni olan bu filtrelerin temizlenmesi beklenir. Yeni filtreler temizlenmeden su içmemek ve yemeklerde suyu kullanmamak gerekir. Bu sağlık açısından daha faydalıdır. Yeni filtreleri kullanmaya başlamadan önce iki tank dolusu suyu boşaltmak gerekir. Bu boşaltım işlemi yeni filtrelerin temizlenmesini sağlar. Yeni olduğu için içerisinde koku varsa kokusunu da giderir. Bütün bu işlemlerden sonra cihazınızı yerine yerleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat bunlar yapılmadan önce mutlaka detaylı bilgi edinmek gerekir. Aksi halde cihaz da yanlış bir işlem yapmak cihazın bozulmasına sebep olabilir. Zahmete girmek istemeyen ve cihaz filtrelerinin güvenle değiştirilmesini isteyenler firmamıza başvurabilir.

25 May 2020
En İyi Su Arıtma Cihazı

Ailem İçin En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Su arıtma sistemi herkes için gerekli olan bir sistemdir. Çünkü doğada ki su miktarı her geçen gün azalmaktadır. Geriye kalan kullanılabilir su ise sürekli olarak kirlenmektedir. Bunun yanında insanların çeşmelerine gelen su daha önce hayvanların faydalandığı sulardan biri olabilir. O yüzden su arıtma sistemi sizin kirli sularınızın ve çeşme sularınızın temizlenmesini sağlamaktadır.

Bunu sağlıyor olması sağlığınız açısından da büyük bir faydası vardır. O yüzden hemen hemen herkesin evinde su arıtma sistemi ve yine bütün aileler için su arıtma cihazı olması gerekir. Hele ki salgın hastalıklardan korunmak istiyorsanız kesinlikle çeşme suyu kullanmamalısınız. Bunun yanında satın aldığınız sularda bekleme süresi çok fazla olduğu için pek sağlıklı değildir.

9 Aşamalı 4 Mineralli Su Arıtma Sistemi

Kendiniz için ve aileniz için iyi bir su arıtma cihazı alacaksanız su arıtma markaları seçerken 9 aşamalı su arıtma cihazını seçtiğinize dikkat edin. Çünkü sizin için en iyi su arıtma cihazlarından bir tanesi 10 aşamalı su arıtma cihazından önce gelen 9 aşamalı su arıtma cihazıdır. Bu cihazın oldukça gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. Başta size oldukça güzel bir su sunmaktadır.

Siz normalde çeşmeden akan suyun arıtıldıktan sonra ne kadar kir çıktığını görseydiniz bulaşıklarınızı bile o suyla yıkamak istemezdiniz. İşte bu konuda 9 aşamalı arıtma cihazı sizin bu sularınızı şeffaf bir şekle getirinceye kadar arıtır. Aynı zaman da bu suyunuzun içerisine birçok minerali koyarak faydalı hale getirir.

9 Aşamalı 4 Mineralli Su Arıtma Sisteminin Özellikleri

Sisteme su girdiğinde öncelikle mikron tortu filtresi suda ki çamur ve toprağı sudan ayırır. Bu işlemi bir mikrona kadar devam ettirir. Daha sonra su block carbon filtresine gelerek burada filtreden geçerken kimsayal madde ve insan vücuduna zarar verecek olan maddelerden arındırılır. Daha sonra ters ozmoz filtresinden geçen su diğer kötü ve suyun tadını bozucu maddelerden ayrıştırılarak sertliği ayarlanır.

Suyun geçtiği 5. Filtre post carbon filtresidir. Bu filtre suyun kokusunu ve tadını düzenlemeye yarar. Varsa kimyasalların tamamını arındırır. Aynı zaman da küçük organizmaları burada yok eder. Böcek, tortu ya da suyun kokusunu bozabilecek klor gibi maddeler varsa tamamı burada sudan temizlenir.

9 Aşamalı Su Arıtma Sisteminin Ortaya Çıkardığı Su

12 litre tank kapasitesi ile günlük 300 litre su kullanımına izin veren bu sistem sayesinde ortaya 8,5 pH değerinde bir sağlıklı su çıkmaktadır. Suyun genel itibari ile görüntüsü şeffaf ve mineral açısından oldukça zengin bir sudur. Suda ki bulunan çoğu kimyasal madde arındırıldığı için su doğal yani organik ve oldukça lezzetli bir sudur.

Mineralli Su Üretimi
Mineralli Su Üretimi

Sistemde her aşama ayrı ayrı yapılarak hiçbir zarar verici maddenin geçmesine izin verilmez. Su vücudun ihtiyaç duyduğu bütün mineralleri orantılı bir şekilde arıtarak sizin sağlığınız açısından en uygun bir şekilde ve eşit miktarlarda farklı mineralleri bir araya toplamaktadır.

9 Aşamalı Cihazın Teknik Özellikleri

Bu sistemde 10 kartuş filtre sistemi bulunmaktadır. 75 membran filtre oldukça iyi bir kapasitedir. 10 housing sistem 9 aşamalı olarak ve 4 mineral kullanılarak su arıtma işlemi gerçekleştirilir. Sistemde bulunan musluk NSF onaylı bir krom musluktur.

Sistemin akımını düzenleyen bir akım kısıtlayıcısı mevcuttur. Bu sistem 4 farklı renkte hortumlar kullanılarak oluşturulmaktadır. Genellikle pompalı olmasının yanında pompasız da bu sistem oluşturulabilmektedir. Aynı zaman da cihaz süre olarak 7 boyunca devam edecek olan bir garantisi vardır.

10 Aşamalı Su Arıtma Sistemi

10 aşamalı su arıtma cihazı sizin ve aileniz için kullanabileceğiniz arıtma sistemlerinden en önemlisidir. Çünkü bu sistem teknolojinin hemen hemen son ürünüdür. O yüzden bu ürünü mutlaka alarak kullanmanız gerekmektedir. Aynı zaman da bu sistemde ki 10 aşamalı su arıtma sistemi oldukça başarılı bir sistemdir.

Kat kat oluşmuş süzgeçler bu sistemin içerisine yerleştirilmiştir. Yine aynı zaman da 10 aşama sonucunda ortaya bir su çıkarılmaktadır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken toplamda 7 filtre olduğu için başta 7 aşama gerçekleşir. Daha sonra 4 tane daha aşama bu 7 tane aşamayı takip ederek aynı filtreden geçmiş olur. Yani 7 filtre için 7 işlem son filtrede ise 4 işlem birlikte yapılmaktadır.

10 Aşamalı Su Arıtma Sisteminin Özellikleri

10 aşamalı su arıtma sistemi 1. Aşamada mikron tortu filtresini kullanır. Bu su arıtma cihazı filtresi suda ki çamuru ortadan kaldırmaktadır. 2. Aşamada ise block carbon filtre kullanır. Burada kimyasallar sudan arındırılır. Bu filtreden çıkan su devam ederek 5 mikron tortu filtresine girer burada suda kalmış olabilecek parçacıklar ya da çamur varsa onlarda burada temizlenir.

Buradan çıkan su devam eder ve ters ozmoz mebranına girer ve burada suyun kalitesi üst seviyelere çıkar. Özellikle burada selenyum gibi kötü kokuya ve kirliliğe sebep olan maddeler arındırılır. Daha sonra ki suyun girdiği aşama ise post carbon filtresidir. Burada zararlı gazlar sudan tamamen yok edilerek temiz bir su elde edilir.

10 Aşamalı Cihazda Su Nasıl Çıkar?

Su buradan oldukça kaliteli bir şekilde çıkar. Suyun genel pH değeri 8.5’dir. Bu sayede suyu kullanacak olanlar oldukça büyük bir fayda elde edeceklerdir. Suyun içinde ki mineral oldukça fazladır. Minerallerin magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi minerallerden oluşmaktadır.

Bu sayede mineralin bu kadar zengin olması özellikle aileniz de sağlık problemi yaşayan kişilere artı sağlayacaktır. Bu şekilde sağlıklı suyu ortaya koyan ve ailenize almanız için önerdiğimiz 9 aşamalı ve 10 aşamalı su arıtma sistemleri firmamızda bulunmaktadır. Firmamızdan bu konuda bilgi alarak bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

9 ve 10 Aşamalı Cihazın Genel Faydaları

9 ve 10 aşamalı su arıtma cihazlarının çok önemli faydaları bulunmaktadır. Başta bu cihazlar sizin kirli sularınızı temizlemektedir. Daha sonra suda hiçbir kimyasal bırakmamışlardır. Bunun yanında ailenizde ki hasta kişileri olumsuz yönde etkileyebilecek olan mikroplar sudan tamamen temizlenmiş olur.

Bu sayede salgın hastalıktan suyunuzu arıtarak kurtulmuş olursunuz.  Arıtmanın sonunda elde edilen suyun oldukça yumuşak ve 8.5 pH değerinde olması yine sizin ve ailenizin sağlığı yönünden olumlu bir durumdur. Bu su arıtma cihazı fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.