11 Tem 2020
Su Arıtma Cihazı Ve Filtreleri

Su Arıtma Cihazlarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Su ihtiyacı her canlı için önem arz ederken günümüzde temiz su bulabilmek büyük bir sorun haline geldi denilebilir. Büyük şehirlerde su ihtiyacını karşılamak ve bu suların temizlik derecesini ölçmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Temiz su ihtiyacı konusunda standartlar son derece yüksek olmalıdır. Aranılan kriterlerin musluk sularında olmaması ve dahası bu sularda yüksek oranda mikrop bulundurulması ciddi bir sorun haline geliyor denilebilir.

Su arıtma cihazı da tam olarak burada devreye giriyor ve sizlere hayalini kurduğunuz temiz suyu en iyi şekilde sunuyor. Kullanımı son derece basit olan su arıtma cihazları son derece yüksek standartlarda su temin etme imkânı sunuyor.

Su arıtma cihazında Türkiye'de öncü marka
Su arıtma cihazında Türkiye’de öncü marka

Su Arıtma Cihazlarının Kullanım Avantajları

Su arıtma cihazlarında farklı kullanım alanları mevcuttur. Evlerde, iş yerlerinde, tatil beldelerinde ve daha birçok yerde su arıtma cihazlarından fazlası ile yararlanılmaktadır. Kaliteli bir su arıtma cihazı ile hem daha sağlıklı bir yaşam sürebilir hem de yaşamınızda hastalıkları daha da öteleme imkânı bulabilirsiniz. Su arıtma cihazları kişilere şu avantajları sunar:

 • 7/24 temiz su ihtiyacı su arıtma cihazları ile kolaylıkla sağlanabilir.
 • Su arıtma cihazlarının bakım ve onarımı kolaydır.
 • Yüksek filtreleme sistemleri ile suyun değeri düşürülmeden en küçük zararlıya kadar temizlenme imkânı sunulur.
 • Su arıtma cihazlarında farklı markalar vardır ve bu markaların faklı modellerini deneme şansınız vardır.
 • Kullanım yeri çok geniştir ve her yerde kullanılabilir.

Kısacası su arıtma cihazları insan hayatının sürdürülebildiği her yerde kullanılan ve kullanımı da çok gerekli olan ürünlerdir. Bu ürünler yardımı ile daima temiz su ihtiyacını karşılama olanağı bulabilirsiniz. Su arıtma cihazına hayatında yer veren kişiler daha uzun süre daha sağlıklı yaşama olanağı elde ediyor ve hastalıklara karşı vücutları daha dirençli oluyor.

İçeceklerinizi arıtılmış su ile hazırlayın
İçeceklerinizi arıtılmış su ile hazırlayın

Su Arıtma Cihazlarını Kullanmanın Püf Noktaları

Su arıtma cihazı kullanacak kişilerin öncelikle uygun bir cihaz satın alması gerekiyor. Bu aşama da birçok kullanıcı su arıtma cihazı fiyatları konusunda kararsızlık yaşayabilir. Çünkü sektörde çok fazla marka ve ürün modeli bulunuyor. Ürün seçiminde profesyoneller her zaman en yeni nesil tasarımların tercih edilmesi gerektiğiniz savunmaktadır. Hem filtrelerinin kalitesi hem de cihazların daha randımanlı çalışabilmesi için yeni nesil teknolojilerle üretilen cihazlar çok fazla ilgi görüyor.

Su arıtma cihazları farklı modellerde üretildiği için her ürünün kullanma prosedürü farklılık göstermektedir. Bu ürünlerin kullanım kılavuzlarından da yararlanarak rahatlıkla temiz su ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ancak su arıtma cihazları da diğer tüm cihazlar gibi zaman zaman bakıma ve temizlenmeye ihtiyaç duyabiliyorlar. Bakımı ve temizliği konusunda bazı ufak tefek detaylara dikkat edildiğinde bu ürünleri çok uzun süreler boyunca kullanma olanağı bulabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Sağlıklı su temin etmek ve günün her saatinde su ihtiyacını gidermek için kullanılan su arıtma cihazları son derece işlevsel ürünlerdir. Ancak bu cihazların uzun ömürlü olması ve daima sizlere temiz su üretebilmesi için belirli periyotlarda bakımlarının yapılması gerekir. Su arıtma markaları arasından hangi ürünü tercih ederseniz edin bakım uygulaması gereklidir ve cihazın ömrünü uzatır. Su arıtma cihazlarının düzenli kullanılması bakımının yapılmasında son derece önemlidir. Özellikle tankı olan cihazlarda bekletilen suların kullanılması tavsiye edilen durumlardan biri değildir.

Su Arıtma Cihazı Bakımında Filtre Değişimin Önemi

Su arıtma cihazlarınızın bakımını yaparken mutlaka filtre değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz. Filtrelerin belli bir kullanım ömrü vardır. Bu ömrü tamamlayan cihazların filtreleri artık kullanışsız bir hale gelecektir. Bu nedenle de belirli aralıklarla filtrelerin temizlenmesi ya da değiştirilmesi gerekiyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise filtreler değiştirilirken hortumların da değiştirilmesidir.

Su Arıtma Cihazı Ve Filtreleri
Su Arıtma Cihazı Ve Filtreleri

Filtre değişiminin belirli periyotlarda yapılması son derece önemlidir. Eğer filtreler dolar ve bakımsız hale gelir ise musluk sularınızdan temiz su elde etme olanağınız da kalmayacaktır. Suyu ilk arıtan filtrelerin değişimi bu süreçte çok önemlidir. Yıl ömrünü dolduran ilk filtreler değiştirilmediğinde musluktan akan suyu doğrudan size verecek ve yine tüm bakterileri vücudunuza alma riski yaşayacaksınız.

Su Arıtma Cihazı Bakımında Püf Noktalar

Su arıtma cihazlarının bakımı yapılırken ufak tefek noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bakım uygulamasında kişiler şu noktaları gözden kaçırmamalıdır:

 • Filtrelerin değişim sürecine dikkat etmek gerekiyor.
 • Su arıtma cihazlarını aktif olarak kullanmak son derece önemlidir.
 • Uzun süre kullanılmayan su arıtma cihazlarını tekrar kullanmak istediğinizde önce içerisinde bulunan beklemiş suyu tamamen boşaltmalısınız.
 • Su arıtma cihazı bakımı yaparken mutlaka profesyonellerden destek alın.

Tüm bu detaylar cihazın daha sağlıklı çalışması açısından gereklidir. Standartları yüksek bir cihaz satın almak için çok geniş bir ürün skalası bulunuyor. Bu ürün skalası içerisinde uygun fiyatlı ürünler de bulunmaktadır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir su arıtıcısı ile hem ailenizi hem de kendinizi birçok hastalıktan koruma olanağı bulabilirsiniz.

Su Arıtıcılarında Periyodik Bakımın Önemi

Su arıtıcı çeşitlerinde periyodik bakım son derece önemlidir. Büyük şehirlerde yaşayan ve suyun temiz olmasından kuşku duyan kişiler damacana su içmek istemeyebiliyor. Hem taze hem de temiz su tüketmek isteyen kullanıcılar da çareyi her zaman su arıtıcısı kullanmakta buluyor. Su arıtıcısı kullanmanın kişilere birçok avantajı olduğu gibi bu cihazların da zamanla arıza yaptığı söylenebilir. Böyle durumlarda da periyodik bakımlar büyük bir önem kazanıyor.

Periyodik su arıtma cihazı bakımı yaptırmak 7/24 temiz su temin etmek için büyük bir önem arz ediyor. Bununla birlikte bu cihazlar sayesinde daha sağlıklı bir vücut formuna kavuşma olanağı elde edebiliyorsunuz. Şehir yaşamına uyum sağlamak için su arıtıcılarının işlevsel özelliklerinden yararlanmak son derece önemlidir.

Su Arıtıcılarında Bakım Maliyeti

Su arıtıcılarının bakımını yaptırmak kullanıcılar açısından önemlidir. Ancak bu bakım işlemlerini birçok kullanıcı kendisi gerçekleştiremiyor. Bu nedenle de zaman zaman profesyonellerden destek almak önemli oluyor. Su arıtıcı cihazlarında bakım maliyeti çok yüksek değildir. Ancak bakım sırasında filtrelerin ve boruların değiştirilmesi gerekiyorsa bakım için biraz daha yüksek fiyat çıkabiliyor. Su arıtıcılarının her ne kadar filtreleri yenilecek olsa da bu işlemler ulaşılabilir fiyatlar ile yapılıyor ve kullanıcı gereksinimleri her bakımdan karşılanmış oluyor, kişiler daima temiz su bulma imkânı buluyor.

11 Tem 2020
İşyerleri için su arıtma cihazları

İşyerlerine Özel Su Arıtma Cihazları

İşyerinde su arıtma cihazı kullanmak çalışanların su ihtiyaçlarını karşılamak için çok akıllıca bir çözümdür. Gün içinde sık sık su içme ihtiyacı duyan şirket çalışanları için ekonomik ve sağlıklı su sağlanmış olur. Özellikle ofislerde ve mağazalarda farklı çeşitlerde su arıtma cihazı kullanarak, su ihtiyacına bir çözüm bulunabilir.

İnsanlar çalıştıkları süre boyunca su içmek ve yemek gibi bazı ihtiyaçlar duyarlar. İş konsantrasyonunun düşmemesi ve yeterli verimliliğin sağlanması için bu ihtiyaçların gün içinde mutlaka karşılanması gerekir. Su içme ihtiyacı için hazır su kullanmak hiç de ekonomik bir çözüm olmayacaktır. Üstelik plastik şişelerdeki suların son derece sağlıksız olduğu artık bilinir. Dolayısıyla işyerlerine su arıtma cihazı alınmalı ve çalışanların içme suyu ihtiyacı bu şekilde karşılanmalıdır.

Endüstriyel Amaçlı Su Arıtma Cihazları

Su arıtma markaları çeşitli modellerde su arıtma cihazı üretirler. Yani tek bir cihaz yerine farklı ihtiyaçlara göre üretilmiş çeşitli cihazlar mevcuttur. Endüstriyel amaçlı kullanabileceğiniz su arıtma cihazları da bulunur. Ev tipi su arıtma cihazlarına göre daha özellikli cihazlardır ve daha yüksek hacim kapasitesine sahiplerdir.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı
Endüstriyel Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazı kullanıldığı zaman suda bulunan kireç ve diğer kimyasallar süzülür. Dolayısıyla su ile çalışan makinelere zarar vermemiş olur. Düzgün bir şekilde çalışan makinelerden daha yüksek performans elde edilir. Yani, su arıtma cihazları hem içme suyu hem de farklı alanlarda kullanma suyu elde etmek amacıyla kullanılabilir.

Ofis Tipi İşyerleri İçin Su Arıtma Cihazları

Ofislerde bir tane çalışan olabileceği gibi yüzden fazla sayıda çalışan da olabilir. Bu nedenle günlük tüketilen su miktarı çalışan sayısına göre değişecektir. İnsanlar günlük içmeleri gereken su miktarının çoğunu gündüz saatlerinde içerler. Bu da ofiste çalışma saatlerine tekabül eder.

Sabahtan akşama kadar ofiste vakit geçiren çalışanların su içmeden durabilmesi mümkün değildir. Gün içinde her birinin bir litre kadar su tükettiği düşünülebilir. Çalışanların kendi sularını temin etmeleri her gün için mümkün değildir. İşveren tarafından hazır şişelerde su alınması ise oldukça maliyetli olur.

Yemekhanesi bulunan işyerlerinde çalışanların yemek yedikleri alana su arıtıcı özelliği olan bir su sebili konulabilir. Böylece çalışanlar yemeklerinin yanında içecekleri suyu, bu sebilden alırlar ve arıtılmış su içerler. Tüm işyerlerinde farklı çeşitlerde üretilmiş olan su arıtma cihazları rahatlıkla kullanılabilir.

İşyerinde Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Avantajları

Bir işyerinde su arıtma cihazı kullanılması, tüm çalışanların sağlıklı suya ulaşabilmesi anlamına gelir. İşveren tarafından alınan bu cihaz sayesinde gün içinde kimse su kısıtlaması yapmadan doyasıya su içebilir. Ofislerde ve farklı türdeki işyerlerinde su arıtma cihazı kullanmak, su ihtiyacını karşılamaya yönelik en akıllıca çözümdür.

Su arıtma cihazı kullanmanın sağlıklı su elde etmekten sonra gelen en önemli avantajı ekonomik olmasıdır. İşyerinde su arıtma cihazı kullanılarak su masrafından ciddi anlamda tasarruf edilmiş olur. Bununla birlikte çalışanların için lezzetli su elde edilir. Su, yumuşak içimli olduğu için çalışanlar tarafından keyifle tüketilecektir. Musluk suyundaki sertlik, arıtıcı sayesinde kaybolur.

İşyerinde Kullanılan Su Arıtma Cihazı Fiyatları 

Su arıtma cihazı fiyatları cihazın çeşidine göre değişkenlik gösterir. Yüksek kapasiteli su arıtma cihazlarının fiyatı da düşük kapasiteli olanlara göre daha fazladır. Dolayısıyla satın almak istediğiniz su arıtma cihazı çeşidine göre bir fiyat ile karşılaşırsınız.

Suyun arıtılarak tüketilmesi ile ciddi bir tasarruf sağlanır. Yani damacana ile su satın almaya göre, su arıtma cihazı kullanmak çok daha kârlıdır. Özellikle fazla sayıda çalışanları olan işyerleri için su arıtma cihazı kullanmak daha ekonomik bir çözüm olacaktır. Hem sağlıklı hem de ekonomik bir cihaz olması sebebiyle evlerde ve işlerlerinde kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazının çalışma prensibi, musluk suyunun bir filtre içinden geçirilmesi esasına dayanır. Bu prensiple filtre değişiminin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Filtreden geçen su, içinde bulunan kimyasallardan arındırılmış olur. Bu nedenden dolayı da su arıtma cihazı olarak adlandırılırlar.

Filtre yalnızca zararlı kimyasalları süzmekle kalmaz. Aynı zamanda suyu olması gereken pH aralığına getirir. Alkali suyun sağlık için daha iyi olduğu bilinir. Su arıtma cihazının filtresinden geçen su, alkali niteliği kazanır. Diğer yandan, su arıtma cihazı size lezzetli ve yumuşak içimli su sağlar. Bu şekilde su içmek daha keyifli hale gelir.

El değmeden su üretimi
El değmeden su üretimi

Su arıtma cihazının çalışma prensibi için filtre bulunması şarttır. Bu şekilde suyun arıtılması sağlanır. Kullanımı ise son derece kolaydır. Bakım olarak yalnızca düzenli aralıklarla filtre değişimi yapılması gerekir. Böylece temiz filtre ile daha sağlıklı bir su elde etme şansınız olur.

Su Arıtma Cihazı Neden Sağlıklıdır?

Su içmek sağlık için olmazsa olmaz davranışlardan biridir. Fakat sağlıksız su içmek de doğru değildir. Musluktan akan suyu doğrudan içmeniz önerilmez. Bunun yerine musluk suyunu bir su arıtma cihazı ile arıtarak tüketebilirsiniz. Musluktan akan suyun doğrudan içilmesinin önerilmemesinin sebebi içinde sağlık için zararlı olabilecek kimyasalların bulunması ihtimalidir.

Sağlığınız için su arıtma
Sağlığınız için su arıtma

Su arıtma cihazının filtresinden geçen su arıtılmış sudur ve içinde zararlı kimyasallar bulunmaz. Güvenle tüketilebilir. Çocuklar, gençler, yaşlılar için uygundur. Damacanaların sağlıksız sularına ya da musluktan akan suya mecbur kalmamak için herkesin su arıtma cihazı kullanması önerilir.

İşyerinde Su Arıtma Cihazı Nasıl Kullanılır?

İşyeri bir fabrika, bir mağaza ya da bir ofis olabilir. Her durumda da su arıtma cihazı kullanmak mümkündür. Bu cihazlar içme suyu elde etmek ya da kullanma suyu elde etmek amacı ile kullanılabilir. Bu amaçla tüm evlerde ve tüm işyerlerinde kullanımının uygun olduğu söylenebilir.

Bir işyerinde çalışan sayısı oldukça fazla olabilir. Bu durumda plastik şişelerde satılan sular ile çalışanların su ihtiyacının karşılanması mümkün olmayacaktır. Damacana suları ise hem pahalı hem de sağlıksızdır. Su arıtma cihazı kullanmak tüm çalışanların sağlıklı içme suyuna ulaşma ihtiyacını karşılamanın en ekonomik yoludur.

Bir işyerine su sebili şeklinde olan ya da musluğa monte edilen su arıtma cihazları alınabilir. Çalışanlar bu şekilde günün her saati sağlıklı suya ulaşabilirler. Bu durum iş performanslarına olumlu olarak yansır ve memnuniyetleri artar. Yumuşak içimli ve lezzetli suya ulaşan çalışanlar gün içinde daha zinde hissederler ve işlerine daha iyi konsantre olurlar.

09 Tem 2020
Su Arıtma Cihazı

İstanbul Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazı kullanarak sağlıklı suya ulaşma şansınız olur. Bu cihazlar özel bir filtre sistemine sahiptir ve suyu bu filtreden geçirerek arıtırlar. Arıtılmış suyu denediğinizde lezzetinde farkı siz de hissedersiniz. Lezzetiyle ve sağlığıyla tüm aileniz için içilebilir su elde etmenizi sağlayan cihazlardır.

Su arıtma cihazları oldukça kullanışlıdır. Kolaylıkla herkes kullanabilir ve herhangi bir zorluk yaşamaz. Firma yetkilileri tarafından gerçekleştirilen kurulum sonrası su arıtma cihazı kullanıma hazır demektir. Cihazın musluğunu açtığınız zaman arıtılmış su gelir.

Su Arıtma Cihazı Modelleri

Su arıtma cihazı satın alacağınız zaman ihtiyaçlarınızı ve cihazdan beklentinizi göz önünde bulundurmalısınız. Farklı çeşitlerde su arıtma cihazı mevcut olduğundan seçim sizindir. Kendi isteklerinizi karşılayabilecek olan bir su arıtma cihazını seçerek satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Model
Su Arıtma Cihazı Model

Suyunuzu arıtmak bu cihazlar sayesinde hem çok pratik hem de çok güvenilirdir. Arıtılmış suyun pH değeri sağlığınız için uygun düzeye gelir. Yumuşak içimli olduğunu için midenizde şişkinlik hissine sebep olmaz. Kokusuz ve doğal su elde etmiş olursunuz. Su içmeyi sevmeyen birisi bile arıtılmış suyu keyifle içeceği için su içme alışkanlığı kazanır.

Su Arıtma Cihazı Satın Almanız İçin Nedenler

 • Bir su arıtma cihazı aldıktan sonda yıllar boyu sağlıklı su elde etme sorununuzu çözmüş olursunuz.
 • Yalnızca filtre değişimi yaptırmak gerekecektir. Bunun dışında bakım istemeyen cihazlardır.
 • Filtresi sayesinde musluk suyunda bulunan zararlı kimyasallar süzülür. Musluktan akan suyu içerek vücudunuza zararlı kimyasalları almak istemiyorsanız mutlaka su arıtma cihazı kullanmalısınız.
 • İçme suyu elde etmenin en ekonomik yolu su arıtma cihazı kullanmaktır. Hazır su almak zamanla ev ekonominize zarar verir.
 • Eğer su içme alışkanlığı kazanmak istiyorsanız, işe bir su arıtma cihazı satın alarak başlayabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazının Sağladığı Yararlar

Su arıtma cihazı kullandığınız zaman bütçenize önemli bir katkı sağlamış olursunuz. İstanbul su arıtma cihazı fiyatları gayet uygundur ve her aile rahatlıkla satın alabilir. Farklı çeşitlerde farklı fiyatlar mevcut olduğu için bütçenize uyan  bir su arıtma cihazını tercih edebilirsiniz.

En çok kullanılan su arıtma markası
En çok kullanılan su arıtma markası

Suyunuzu arıtmak aynı zamanda içtiğiniz suyu kısıtlamamanızı sağlayacaktır. Artan damacana ve plastik şişe su fiyatları yüzünden insanlar haliyle içtikleri su miktarını kısıtlayabilir. Su bitecek korkusuyla susuzluk hissetse bile su içmeyi ihmal edebilir. İşte bu durum sağlık için son derece zararlıdır.

Su İçmek Neden Önemlidir?

Vücudun en az yüzde 70’i sudur. Bu da demek olur ki su, insan vücudu için hayati öneme sahiptir. Su içmemek sağlığınıza önemli zararlar verir. Eğer gün içinde içtiğiniz su miktarını kısıtlarsanız böbrekleriniz zarar görebilir. Ayrıca bağışıklık sisteminiz de zayıflayacağı için vücudunuz mikroplarla savaşamayacak hale gelir.

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın birinci şartı yeteri kadar su içmektir. Yetişkin bir insan, bir günde en az sekiz bardak su içmelidir. Bu da yaklaşık olarak bir buçuk litreye tekabül eder. Eğer bu miktarın altına düşerseniz sağlığınızı tehlikeye attığınızı bilmelisiniz.

Eğer yeteri kadar su içmediğinizi düşünüyorsanız ve bu alışkanlığı nasıl kazanacağınızı bilmiyorsanız su arıtma cihazı satın almayı düşünebilirsiniz. Su arıtma cihazının lezzetli ve yumuşak içimli suyu, sizin su içme alışkanlığı kazanmanızı kolaylaştırır.

Geniş Aileler İçin Su Arıtma Cihazı 

Su arıtma markaları birbirinden farklı cihaz çeşitleri üretir. Ailenizin ihtiyaçlarına göre bir seçim yapma şansınız bulunur. Alacağınız su arıtma cihazının kapasitesi geniş olursa kalabalık ailenizle birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte kalabalık ofislerde de hacmi fazla olan su arıtma cihazlarının tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

İstanbul su arıtma cihazı kullanmayan geniş aileler ya doğrudan musluk suyu içmek durumunda kalır ya da hazır sulara fazla bütçe ayırır. Bunun için kalabalık ailelere en uygun çözümün su arıtma cihazı olduğunu söyleyebiliriz. Aksi takdirde musluk suyundan içmek zararlı olur ve hazır sular da oldukça maliyetlidir.

Suyunuzu arıtarak tüketmek sizin ve aileniz için oldukça mantıklı bir çözüm olur. Diğer çözümler sağlıksızdır ve uzun süreli kullanmanız zordur. Bir su arıtma cihazı satın aldığınız zaman bu cihazı uzun yıllar kullanma şansınız vardır.

Sağlıklı içecekler için su arıtma
Sağlıklı içecekler için su arıtma

Su Arıtma Cihazı Nasıl Kullanılır?

Su arıtma cihazı kullanmak son derece kolaydır. Kısaca söylemek gerekirse montajın ardından yapmanız gereken hiçbir işlem yoktur. Sadece arıtılmış suyun tadını çıkarmak kalır. Ailede bulunan çocuklar ve yaşlı bireyler de su arıtma cihazını rahatlıkla kullanırlar.

Su arıtma cihazı kullanarak tüm ailenizin içme suyunu elde edersiniz. Filtreden geçirilerek arıtılan su, hem lezzetiyle hem de sağlığıyla tüm aile bireylerini memnun eder. Bu nedenle uzun yıllar memnuniyetle kullanılan bir cihaz olur. Farklı cihazların kullanımları da farklıdır. Örneğin musluğa monte edilen cihazlar yanında daire girişine monte edilen cihazlar da vardır.

Su arıtma cihazı kullanmak için firmadan ayrıntılı bilgi de talep edebilirsiniz. Aslında yapmanız gereken bir işlem yoktur fakat sormak istediğiniz soruları rahatlıkla yöneltebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Su arıtma cihazları yalnızca evde kullanıma özel değildir. İşyerlerinde ve ofislerde de kullanılabilir. Ayrıca endüstriyel amaçlı kullanabileceğiniz su arıtma cihazı çeşitleri de mevcuttur. İhtiyaç doğrultusunda satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Suyunuzu arıtarak kullanmak istiyorsanız daha geniş kapasiteli arıtma cihazlarını tercih edersiniz ve yalnızca içmek için değil çay, kahve yaparken ve yemeklerinizde kullanırsınız.

Su arıtma cihazı çeşitlerine göz attığınız zaman her eve ve her işyerine uygun bir cihaz türü olduğunu görürsünüz. Ev ve ofis için uygun olan su arıtma cihazlarının da farklı hacim kapasiteleri vardır. Sizin için hangi su arıtma cihazı uygunsa istediğiniz kapasitede satın alabilirsiniz.

İşyerleri İçin Su Arıtma Cihazları

İşyerinde su arıtma cihazı kullanmak, çalışanların su ihtiyacını karşılamak için en ekonomik çözüm olacaktır. Ofislerde ve daha büyük çaplı işyerlerinde rahatlıkla su arıtma cihazı kullanılabilir.

Suyu arıtarak tüketen işyeri çalışanları günlük almaları gereken suyu aldıkları için daha sağlıklı ve dinç olurlar. Kısaca söylemek gerekirse sağlıklı bir vücudun sırrı sağlıklı su tüketmektir. Bunu hem evlerde hem de işyerlerinde sağlamanın yolu ise su arıtma cihazı kullanmaktır.

İşyerinde ya da evde kullandığınız su arıtma cihazının düzenli olarak filtresini değiştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Filtre değişimi sonrasında cihazınız yine düzgün bir şekilde çalışır ve suyunuzu arıtır. Siz de sağlıklı ve lezzetli su elde etmiş olursunuz.

03 Tem 2020
Çocuklar için sağlıklı su arıtma

Çocuklu Ailelere Özel Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazı kullanımı ile tüm aile sağlıklı suya ulaşabilir. Özellikle çocuklu ailelerin evde kullandığı içme suyu konusunda daha titiz ve daha hassas olması gerekir. Sağlıklı bir içme suyuna kavuşmanın en kolay yolu ise su arıtma cihazı kullanmaktır.

Suyun insan vücudu için hayati düzeyde bir önemi vardır. Su içmeden hayatın devam ettirilmesi düşünülemez. Çocuklar için de su içmenin önemi büyüktür. Büyüme ve gelişme çağında olduklarından alışkanlıkları daha kolay kazanırlar. Çocuklarınıza devamlı su içmelerini hatırlatarak onlara daha bu yaşlardayken su içme alışkanlığını kazandırabilirsiniz.

Çocuklu Aileler Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalı?

Çocukların vücudu dışarıdan gelen zararlı maddelere karşı daha duyarlıdır. Örneğin damacana sularının içinde bulunan zararlı kimyasallar, çocukların sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu zararın önüne geçmenin yolu ise hem damacana hem de plastik şişede satılan diğer suları çocuklarımıza almamak ve içirmemektir. Çocuklar her şeyin en iyisine lâyık olduğundan dolayı, en sağlıklı suyu onlara içirmek ailelerin görevidir.

Çocuklu aileler, çocuklarına içirecekleri sağlıklı bir su elde edebilmek için kesinlikle su arıtma cihazı kullanmalıdır. Çünkü su arıtma cihazı özellikli filtresi sayesinde sudaki zararlı kimyasalları süzer. Sudaki yararlı minerallere ise zarar vermez. Suyu alkali pH’a getirir. Yumuşaklığı içime uygun hale gelir. Çocuklar, su arıtma cihazı ile elde ettiğiniz suyu lezzeti sayesinde severek içerler. Dolayısıyla onla da su içme alışkanlığı kazandırmanız da kolaylaşır.

Çocuklar için arıtılmış su
Çocuklar için arıtılmış su

Çocukları için en iyisini düşünen aileler, içme suyu konusunda da hassas davranmalıdır. Sağlıksız plastik şişe ve damacana suları yerine, sağlıklı arıtılmış suyu kullanmaları en doğrusu olacaktır. Sağlıklı su içen çocukların gelişimi daha güzel olur. Zararlı kimyasallar vücutlarında birikmeyeceği için geleceğe daha sağlam adımlar atarlar.

Çocuklu Aileler Hangi Su Arıtma Cihazını Kullanmalıdır?

Eğer sizin de çocuklu bir aileniz varsa bu gibi konularda titiz davranmanız gayet normaldir. Anne ve babalar için çocuklarının sağlığı her şeyden önemlidir. İçtikleri su için en sağlıklısını istemeleri de işte bu yüzdendir. Çocuklu aileler istedikleri herhangi bir su arıtma cihazı çeşidini tercih edebilirler. Ailenin kişi sayısına göre cihazın litre olarak kapasitesini artırmayı düşünebilirler. Su sebili şeklinde olan su arıtma cihazı kullanarak çocuklarının istedikleri zaman gidip kolayca, kendi suyunu kendi doldurmasını sağlayabilirler.

Bunun yanında, çocuklu aileler için daire girişine takılan su arıtma cihazları da önerilir. Bunun sebebi ise banyo suyu dâhil olmak üzere temiz ve sağlıklı suya ulaşabilmektir. Daire girişine su arıtma cihazı taktırdığınız zaman makinelerinizin de ömrü uzar çünkü kireçli su ile baş etmek zorunda kalmazlar. Temiz ve sağlıklı su sayesinde çocuklarınızı içiniz rahat bir şekilde yıkarsınız.

Sevdikleriniz için en iyi su arıtma cihazları
Sevdikleriniz için en iyi su arıtma cihazları

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazı fiyatları için tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Bunun sebebi çeşit çeşit su arıtma cihazı olmasıdır. İstediğiniz özellik doğrultusunda satın alacağınız su arıtma cihazına karar verdiğiniz için fiyatında oynamalar olması normaldir. Örneğin endüstriyel düzeyde bir su arıtma cihazı ile küçük bir aile için yeterli olacak kapasitedeki bir su arıtma cihazının aynı fiyata sahip olması beklenemez.

Farklı ihtiyaçlar için farklı bir su arıtma cihazı gerekecektir. Örneğin iş yerleri için su sebili şeklindeki arıtma cihazlarını tercih etmeniz oldukça mantıklı olur. Su sebiline damacana takmaktansa, arıtma cihazı özelliğindeki su sebilini kullanmak hem ekonomik hem de sağlıklı bir çözüm olacaktır.

Su Arıtma Cihazının Çocuklu Aileler İçin Avantajları

 • Su arıtma cihazı sayesinde hiçbir zaman içme suyunun bitmesi gibi bir derdiniz olmaz. Özellikle çocuklu aileler için suyun bitmesi önemli bir sorun olacaktır. Oysaki su arıtma cihazı kullanan aileler böyle bir sorunu asla yaşamazlar.
 • Çocukların damak tadı kimi zaman erişkinlerden daha hassas olabilir. Dolayısıyla lezzetli su içirmek isteyen aileler gözü kapalı bir şekilde su arıtma cihazı kullanmayı seçmelidir.
 • Çocuklu aileler için ev ekonomisi daha önemli hale gelir. Çocuklarının geleceği için, devamlı olarak yatırım yapma çabasında olurlar. İçme suyuna ödenecek bedelden tasarruf etmenin yolu ise hazır suları satın almayı bırakmak ve su arıtma cihazı kullanmaktır.
 • Arıttığınız su, çocuklarınıza verebileceğiniz en değerli sudur. Yumuşak içimli, bol mineralli ve tertemiz su, her çocuğun hakkıdır.

Çocuklu Aileler İçin Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazı bakımında, çocuklu ailelerin yapması gereken fazladan bir bakım yoktur. Düzenli bir şekilde filtre değişimi yaptırmaları, bakım anlamında yeterli olur. Su arıtma cihazı son derece pratik bir kullanıma sahip olduğundan bakımı ile kullanıcısını yormaz. Bir kere satın aldıktan sonra yıllarca kullanmaya devam edersiniz.

Bebek maması için arıtılmış su kullanın
Bebek maması için arıtılmış su kullanın

Su arıtma cihazı kullanıcıları cihazlarını daha efektif bir şekilde kullanmak istiyorlarsa, filtre değişimini ihmal etmemeleri gerekir. Bu filtreden geçen su, zamanla filtrede birikime neden olur. Birikim arttıkça filtre, yapması gereken süzme işlemini düzgün bir şekilde yapamaz. Fakat filtre değişimini vakti gelince ihmal etmeden gerçekleştiren aileler, devamlı olarak düzgün bir şekilde arıtılmış su elde ederler.

Su arıtma markaları için aynı şeyi söylemek mümkündür. Filtre değişimine önem verilmelidir. Çocuklarınıza sağlıklı su içirmenin ilk şartı bir su arıtma cihazı satın almak, ikinci şartı ise bu cihazın filtresini düzenli olarak değiştirmektir.

Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Size Kazandırdıkları

Musluktan doğrudan akan suyu içmek doğru bir tercih değildir. Musluk suyunun içinde süzülmesi gereken bazı kimyasallar bulunabilir. Bunun yanında sertliği nedeniyle içimi keyif vermez. Musluk suyunu içilebilir hale getirmenin tek yolu su arıtma cihazı kullanmaktır. Bu sayede yumşaklığı içilebilir hale gelir.  Alkali pH değeri sayesinde sağlığınıza katkı sağlar. Tüm bunlardan önemlisi de musluk suyunun içindeki tüm zararlı kimyasallar filtresi sayesinde süzülmüş olur. Güvenle içebileceğiniz, lezzetli bir suya dönüşür. Üstelik su arıtma cihazı kullanımı sayesinde doğaya ne plastik ne de cam atık bırakmamış olursunuz.

Damacana kullanımı sağlıksız olması nedeniyle asla önerilmez. Marketteki diğer plastik şişe suları için de aynı şeyi söylemek mümkündür. Cam şişeleri ise her zaman için marketten eve taşıyabilmeniz mümkün değildir. Üstelik fiyatları pahalı olduğu için bütçenize de iyi gelmeyecektir.

Evinize ya da iş yerinizde kullanacağınız içme suyuna kalıcı bir çözüm bulmak istiyorsanız, su arıtma cihazı satın almalısınız. Su arıtma cihazı kullanımı hem bütçenize hem de sağlığınıza kazandırır. Aile boyu sağlıklı ve lezzetli suya dilediğiniz her an ulaşma şansınız olur.

01 Tem 2020
Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazlarının Kullanım Ömrü

Yaşam boyunca iki şey önemlidir; biri nefes alınan hava diğeri de içilen sudur. Her ikisi olmadan yaşanması mümkün değildir. Ancak bu öneme rağmen özellikle su kaynaklarına gereken  önem ne yazık ki verilmemektedir. Özellikle günümüzde belki de bir farkındalık yaratmak amaçlı teknolojik destekli su arıtma cihazı  gündeme oturmuştur. İçilen suda zararlı maddeler var olabilir, işte su arıtma cihazları ile arındırıp temizleyerek tüketmek en doğru yaklaşımdır.

Su Arıtma Cihazı Nedir

Su arıtma cihazı evlere ve iş yerlerine gelen şebeke sularını her türlü zararlıdan temizleyen cihazlardır. Su arıtma işlemi konusunda en güvenilir teknoloji olarak ters ozmoz kavramı vardır. Bu arıtma sisteminde suya basınç uygulanarak ürün su ve atık su ile ikiye ayrılma sağlanır. Ürün su arıtılmış su demektir ve rahatlıkla içilebilir. Atık su ise zararlı maddelerle dolu kısımdır.

Su arıtma işleminde tek bir filtre yoktur. Farklı amaçlar için filtreler mevcuttur. Bunlardan bazıları tortu filtresi, membran filtresi, anti-bakteriyel filtre sayılabilir. Özellikle tortu filtresi membran olan kısmın tıkanmasını önleyicidir. Membran da mikroorganizmalar özenle ayrıştırılır. Ters ozmos teknolojisinin kullanıldığı su arıtma cihazlarında artık bir kontrole gereksinim yoktur. Arıtma sistemlerinde en önemli detay filtrelerdir. Cihazın performansını da filtreler etkiler. Bu sebeple filtrelerin değişim zamanlarının ayarlanması en önemli detaydır.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Cihazlarda farklı sayılarda filtreler vardır. Her fitrenin de ömrü farklıdır. Bazıları 6 ay kullanılırken bazıları 2 seneye kadar kullanılabilir. Kullanım ömrü geçmiş olan filtrelerde arıtma cihazından çıkan suyu kalitesi düşük demektir. Zaten suyun rengi, kokusu ve lezzeti belirtileridir. Arıtma cihazlarında en sık değiştirilen parça filtresidir.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri
Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su arıtma cihazları filtre özelliklerine göre çeşitlidir. Çünkü her filtre farklı bir arıtma özelliği sunar. Yani filtrelerin çeşitlilik hali cihazların kalitesi demektir. Filtre ne kadar ince ayara sahip olursa su da o kadar kaliteli olacaktır.  İnsan vücudu için suyun önemi çok büyük olduğuna göre bu ilgiyi bu özeni de hak etmektedir. İnsanda hayati derecede önem sağlayan suyun kaliteli olması olmazsa olmaz bir kural niteliğindedir. Bu kalite de ancak suyun arıtılmış olmasından geçer.

Arıtılmayan Suyun Zararı Nedir

Suyun içeriğinde bazı bileşenler vücuda yararlı olabildiği gibi bazıları da tehlike arz eder. Bu tehlikeler de hayati önem taşıyan hastalıklara hatta ölümlere neden olabilir. Arıtılmamış su zamanla kişilerde kanser, tümör gibi hastalıkları getirir. Bu da öneminin ne kadar yüksek oranda olduğunun belirtisidir.

Su arıtma cihazlarında ortalama bir ömür vardır. Bu ömür 24 ay, 36 ay ya da 2 ya da 3 seneyi bulur. Artık evlerin mutfaklarında vazgeçilmez bir hal alan su arıtma cihazlarının bir ömrü vardır. Bu da kullanım şekli ile tamamen bağlantılıdır. Artık hemen hemen herkes hazır suların olumsuz etkilerini görmeye başladıkça kendi suyunu üretme aşamasına geçmeye başlamıştır. İnsan kendi suyunu üretmesi sağlıklı su üretimine ulaşmayı hedef haline getirmiştir. Su çok önemli olduğuna göre su arıtma cihazları ile sağlıklı su içme sağlanmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Değişimi

Su arıtma cihazı filtrelerinin belirli periyotlar içerisinde değişim yapılması ömürlerini uzatır. Bir su arıtma cihazının ömrü,kullanım şekline, titiz bakımına, cihaza yapılan düzenli filtre bakımlarına, kullanım harici zorlama yapılmamasına, kapasitesinin üzerine çıkılmamasına bağlıdır.

Su arıtma cihazları kullanıcının kullanımının yanı sıra firmanın kalitesi ile de doğru orantılıdır. Kaliteli alınan bir ürün kullanıcıyı en az sorunla karşı karşıya getirir. Firmanın garantisi demek cihazın sağlıklı bir şekilde kullanımının olacağı demektir. Çünkü cihazın parçaları olsun servisi olsun dört dörtlük olunca cihaz ömrü de bundan etkilenecektir. Bir insanda susuzluk hali hücrelerinin susuzluk yaşamaya başlaması demektir. Beraberinde bitkinlik, kan basıncında düşmeler, yoğun baş ağrıları, idrara çıkamamak gibi sorunlar ortaya çıkarır. Vücuttaki kuruluk sindirim sistemini bozacak, bağırsakları sıkıştıracak, zihinsel anlamda da performans düşüklükleri başlayacaktır. Bütün bunların ışığında tüketilecek suya verilecek önemin ne kadar mühim bir konu olduğu aşikardır.

Bir Su Arıtma Cihazında Olanlar

Bir su arıtma cihazı ile şebekeden gelen su arıtılıp sağlıklı bir su haline getirilir. Bu durum günümüzde yaygınlaştıkça aslında toplumsal anlamda da bir farkındalık oluşmaya başlamıştır. Artık günümüzde su arıtma cihazları pek çok ev ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Böylelikle temiz su elde edilmektedir.

Su Arıtma Cihazında Olanlar
Su Arıtma Cihazında Olanlar

Bir su arıtma cihazının ömrü cihazda bulunan filtrelerle doğru orantılıdır. Filtreler sayesinde öncelikli olarak kaliteli suya ulaşım vardır. Ve bu filtreler sayesinde cihazın da ömrü uzamaktadır. Filtre değişim sıklığı satın alınan ürün ve markası ile değişkenlik gösterdiğinden önerilen sınırlarda bu duruma önem gösterilmelidir. Değişmeyen filtre cihazın sağlıklı bir şekilde çalışmadığının göstergesidir.

 Su Arıtma Filtreleri Hakkında

Su arıtma filtreleri sarf malzemelerdendir. Filtre suyun geçmeye başladığı andan itibaren kullanılmaya başlamıştır. Her filtrenin bir kullanım tarihi vardır. Değişim yapılmadığı takdirde arıtma sağlanamaz. Kimyasal bakterilerden su ayrıştırılamaz. Aynı zamanda gözeneklerin tıkanması hali ile su filtreden geçme özelliğini kaybeder. Filtre çalışmadığı zaman da kurumaya başlar ve beraberinde bakteri oluşumuna sebebiyet verir.

İçme suyunun önemi su arıtma cihazları ile bir kez daha gündeme gelmiş, bir su arıtma cihazı alınarak şebeke suyunu rahatlıkla içebilmek için sebepleri barındırır. Damacana su kullanımı yüksek oranlardadır ancak araştırmalar göstermektedir ki, bakteri riski oldukça yüksek su tüketim alanlarıdır. Özellikle pompa bölümünde oluşan bakteriler içerken vücuda alınır. Oysa bir arıtma cihazında nasıl çalıştığı görülmekte, suyun tadına bakılmaktadır. Genelde su arıtma cihazlarında filtrelerden geçme söz konusu olduğundan sudaki zararlı maddeler tamamen ortadan kalkmaktadır. Böylelikle şişedeki bir sudan bile çok daha faydalı hale gelir.

Filtre değişimi
Filtre değişimi

Su Arıtma Cihazı İle Sudaki Minerallerin Korunması

Su arıtımı sırasında minerallerden ayrıştırma yapılmaz. Mesela şişelenen sulardan mineral almak pek mümkün değildir ancak su arıtma cihazı ile mineraller korunur özellikle çocuk sağlığı için önemli olan mineral kaynağına ihtiyaç kalmayacaktır.

Şişe sularda ya da damacanalarda bazen suyun tadı ve kokusu rahatsız edici olur. Bu durumda su markası değişimi yapılır . Suyun nereden geldiğinin önemi büyük olduğundan içilen suyun arıtma cihazından geçmiş olması tam bir güven kaynağı olacaktır. Su arıtma markaları farklı farklı olarak piyasalardadır. Burada önemli olan bu markanın kalitesinin bilincinde olmaktır. Su arıtma cihazı alınırken kapsamlı bir şekilde araştırma yapılması gereklidir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazları birçok makinede ve farklı performanslardadır. Arıtma cihazlarında fiyat farkı kullanılan filtrelere, suyun yumuşatılma özelliğine, ters ozmos sitemine bağlıdır.

Su arıtma cihazı fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun önemli olan sağlığın önüne geçecek hiçbir unsur olmadığıdır. Ucuz alınan bir su arıtma cihazı ile insan sağlığı değersizleşecektir.

12 Haz 2020
Su Arıtma Cihazı Arızaları

Su Arıtma Cihazı Şikayetleri

Su arıtma cihazınızda sürekli farklı tipte arızalar meydana gelebilir. Bunlar su arıtma cihazı sebebiyle olabileceği gibi diğer bir neden ise su arıtma cihazının doğru bir şekilde yapılmamış olmasından dolayı kaynaklanabilir. Bu konuda firmamız su arıtma cihazındaki sorunlar ortadan kaldırmaktadır. Bilgi ve yardım almak için firmamızla iletişim sağlayabilirsiniz. Firmamızdan su arıtma cihazı fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Aşağıda su arıtma cihazlarında sık olarak görülen arızalar ve çözümlerini siz değerli müşterilerimiz için listeledik.

Hortumun Su Akıtması

Eğer tanka bağlanan hortum kısmında bir su kaçırma işlemi varsa bu durumda bu şikâyetinizden dolayı yapmanız gereken şey bağlantı yerindeki dirseği çıkartıp arasına kullanan bandın yeniden sarılması gerekir. Çünkü bu bant artık kötü bir duruma geldiği için su kaçırmaya başlamış demektir. Bandı tekrar sardıktan sonra bir dirseği yerine takın. Böylece sorun ortadan kalkar.

Su Kesik Değilken Cihazın Hata Vermesi

Eğer sularınız kesik değil ve cihazın sürekli olarak 0 ya da E0 şeklinde bir hata veriyorsa bu durumda firmamızdan yardım almanız gerekiyor demektir. Çünkü bu durum sizden kaynaklanan ya da  sizden kaynaklanmayan bir sorunun oluştuğunu göstermektedir.

Tank Su  Bitince Tekrar Almıyorsa

Tank daha önce aktif olarak çalışıyor ancak daha sonra tespit ettiğiniz bir duruma göre tankın su çekmediği gibi bir problemle karşılaşmış iseniz bu durumda su arıtma cihazı filtresi kısmını kontrol etmeniz gerekir. Filtreye giden ve gelen hortumları kontrol ettiğinizde mutlaka bir tane hortumun tıkalı olduğunu anlayacaksınız. Bu hortumun temizliğini yaparak tekrar takın o zaman probleminiz ortadan kalkacaktır. Eğer sorun hala devam ederse firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Cihazın Basma Gücü Düşükse

Eğer cihazınız olması gerekenden ya da normalinden daha az bir suyu zor bir şekilde basıyor ise bu durumda yapmanız gereken tanktaki havanın durumunu kontrol etmektir tanktaki hava asıl normal çalışırken 7 psi  hava miktarı barındırır. Bu hava miktarı eksik ise tank zor basma eylemi gerçekleştiriyor demektir.

Meridyen Su Arıtma
Meridyen Su Arıtma

Bu basıncın olup olmadığına tankın içindeki olması gereken havanın 7 psi ya da 6 psi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer tankın içindeki hava bu oranın altında ise bu sayıya ulaşıncaya kadar tanka su basmalısınız.

Cihazdan Ses Gelmesi

Eğer cihazınızdan herhangi bir işlem sırasında ses geliyorsa bu durumda cihazınız bozulmuş ya da arızalanmış demektir. Bu konuda su arıtma cihazı markaları dikkat edilerek bir cihaz taktırılmalıdır. Bunun için yapmanız gereken ya cihazınızı tamir ettirmek ya da değiştirmektir ve ilgili konuda yardım almak istiyorsanız firmamıza başvurabilirsiniz.

Su  Köpüklü Geliyorsa

Böyle bir durumda endişelenmenize gerek yoktur.  Bu şikâyetiniz gayet normal bir şikâyettir. Çünkü suyun içerisindeki oksijen dışarıda kendini baloncuk ya da köpük şeklinde göstermektedir. Bu yüzden suyun tadında bir sorun olmadığı sürece herhangi bir sıkıntı oluşmamaktadır. O yüzden bu suyu rahatlıkla kullanabilir kullanmaya devam edebilirsiniz.

Suyun Tadı Farklı Geliyorsa

Su arıtma cihazı yeni kurumundan sonra suyun tadı size farklı geliyorsa böyle bir şikâyetiniz varsa bu gayet normal bir şikâyettir. Çünkü özellikle 2 haftaya yakın süre içinde bu suya alışmanız zaman alacaktır.

Mineral Zengini İçme Suyu
Mineral Zengini İçme Suyu

Tabii ki siz yine de bu işlemin tam olarak gerçekleşmediğini düşünüyorsanız cihazınızın normal bir su ile farkının olmadığını düşünüyorsanız bu durumda bu konuda yardım alabilirsiniz. Sizin suyunuzun pH değeri kontrol edilerek normal olup olmadığına karar verilir.

Motor Hiç Durmadan Çalışıyorsa

Böyle bir durumda motordan sürekli geçen bir işlem var demektir. Bu da suyunuzun tam anlamıyla arıtılmadığını gösterir. Yapmanız gereken hortum bağlantılarının tamamını tekrar kontrol edip yanlış takılan varsa düzeltmektir. Eğer bu konuyla ilgili bilgi almak istiyorsanız firmamıza başvurmanız yararlı olacaktır.

Su Basıncı Önce Hızlı Sonra Yavaşlıyorsa

Bu durumda tanktaki hava basıncı miktarı azalmış demektir. Bu yüzden sizin bu tanktaki hava basıncı miktarını 10 psi ye kadar yükseltin. Suyu kontrol edin eğer normale dönmüş ise problem yok demektir. Sorun devam ederse firmamızdan yardım talep edebilirsiniz.

Suyu Bulanık Akıtması

Bu durum ilk hafta oluyorsa filtreden  kaynaklanır. Ortalama bunun gibi sorunlar genelde 10 ila 14 gün sonra bu durum ortadan kalkacaktır. Endişelenmenize gerek yoktur.

Tank Normal Gösteriyorsa

Tankınız normal bir şekilde 7 psi olarak gözüküyor ancak basıncınızda bir bozulma durumu varsa böyle bir problemle karşılaştığınızda mutlaka pompa kısmında ya da diğer tarafta bir atık su birikintisi sorunuyla da karşılaşırsınız.

Bu durumda şunlara dikkat etmeniz gerekir bar basınç için en az 3 basınç gereklidir. Bu durumda sorun tanktan kaynaklanıyor ya da arıtma kısmından kaynaklanıyor olabilir. Bunun için yapmanız gereken su tankının vanalarını kapatarak arıtmayı kontrol etmenizdir.

Suyun İçinde Küçük Parçacıklar Varsa

Eğer yeni taktırmış olduğunuz bir cihazınız varsa ve suyun içerisinde küçük parçacık ve parçacıklar gibi bir şeyler gözüküyorsa bu durumda hiçbir işlem yapmanıza gerek yok. Çünkü cihazınız hem yeni olduğu için bu işlemi yapar hem de arada su kesintisi olmuşsa böyle bir tepki gösterir. O yüzden daha sonra bu işlem normal akmaya devam eder.

Temiz ve sağlıklı su
Temiz ve sağlıklı su

Su arıtma cihazındaki su akmaya devam ettikçe kendi halinde düzelecektir ama yine de bunun için bir işlem yapmak isterseniz suyun içindeki o parçacıkların bir diğer sebebi de basınç hızlı olduğu için parçacıklar içeriden dışarı daha hızlı çıkmaktadır. Bunun engellenmesi için ise 3 Bar ya da 3,5 bar şeklinde bir basınç ayarlayın o zaman suyunuz daha normal akacaktır. Dilerseniz bu konuda biraz daha bekleyebilirsiniz çünkü suyunuz kesinlikle düzelecektir.

Su Hiç Akmıyor İse

Cihazda yapmış olduğunuz bazı değişikliklerden dolayı suyunuz hiç akmıyor duruma gelmiş ise böyle bir şikâyetiniz olduğunda öncelikle membran kısmının temiz olup olmadığını kontrol edin. Eğer temiz değilse burayı temiz bir şekilde temizleyip tekrar takın o zaman su normale dönecektir. Ancak sorun hala devam ediyorsa bu sefer büyük bir ihtimalle sorun hortumdan kaynaklanıyordur.

Hortumu çıkartın ve hortumun iki yanından su katarak suyun diğer tarafa çıkıp çıkmadığını kontrol edin.  Ya da hortumu çıkardığınızda su geliyor mu diye de bakabilirsiniz. Su eğer diğer taraftan gelmiyor ise bu durumda tankınızın havasını yükseltmeniz gerekecektir. Su geliyorsa bu gayet normaldir mebranı temizleyin ve yerine takip sonra tekrar suyun gelmesini bir süre bekleyin.