Su Arıtma Cihazı Tankında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

[porto_info_box icon_type="simpleline" icon_size="49" icon_border_radius="500" title="7/24 Canlı Destek" subtitle="Tüm sorularınız için bir telefon kadar yakınız" heading_tag="h4" title_font_style="700" icon_color="#0088cc" icon_simpleline="Simple-Line-Icons-earphones-alt" title_font_size="18.2" title_font_line_height="32"][/porto_info_box]
[porto_info_box icon_type="simpleline" icon_size="49" icon_border_radius="500" title="14 Günde Koşulsuz İade" subtitle="Memnun kalmadığınız taktirde koşulsuz iade" heading_tag="h4" title_font_style="700" icon_color="#0088cc" icon_simpleline="Simple-Line-Icons-action-undo" title_font_size="18.2" title_font_line_height="32"][/porto_info_box]
[porto_info_box icon_type="porto" icon_size="49" icon_border_radius="500" title="Ücretsiz Kargo & Montaj" subtitle="Türkiye'nin her yerine kaliteli hizmet" heading_tag="h4" title_font_style="700" icon_color="#0088cc" title_font_size="18.2" title_font_line_height="32" icon_porto="porto-icon-shipping-truck"][/porto_info_box]
[porto_info_box icon_type="simpleline" icon_size="49" icon_border_radius="500" title="Kredi Kartına Taksit" subtitle="Tüm kartlara vade farksız" heading_tag="h4" title_font_style="700" icon_color="#0088cc" icon_simpleline="Simple-Line-Icons-credit-card" title_font_size="18.2" title_font_line_height="32"][/porto_info_box]

Bronz 8 Litre Su Arıtma Cihazı

 1.950,00
(20 Yorum)
6 filtre 7 aşamalı filtrasyon sistemi Vontron membrane 8 lt (2.2 galon) su tankı kapasitesi Paslanmaz çelik su tankı Avrupa ankastre lux musluk 3 yıl garanti Ücretsiz kargo ve kurulum Kredi kartina vade farksız 9 taksit

RO-2020 300 GPD Su Arıtma Cihazı

 4.750,00
(6 Yorum)
6 filtre 7 Aşamalı Filtrasyon Sistemi Vontron Membran Paslanmaz Çelik Su Tankı Avrupa Ankastre Lüks Musluk 3 Yıl Garanti Ücretsiz Kargo ve Kurulum Kredi Kartına Vade Farksız 9 Taksit

Zümrüt 12 Litre Su Arıtma Cihazı

 2.250,00
(44 Yorum)
6 filtre 7 Aşamalı Filtrasyon Sistemi Vontron membran 12 lt (3.2 galon) Su Tankı Kapasitesi Paslanmaz Çelik Su Tankı Avrupa Ankastre Lüks Musluk 3 Yıl Garanti Ücretsiz Kargo ve Kurulum Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 9 Taksit

Sizden Gelen Memnuniyet Videoları

Su arıtma cihazı tankında olması gereken en büyük özellik NSF onaylı ve Antibakteriyel olmasıdır. Bu özelliğe sahip tanklar geliştirilmiş en üst seviyede kaliteye sahip tanklardır. Bu tanklar çok nadir bulunan tanklar olması ve her firma tarafından temin edilmemesi tankın önemini arttırır. Çünkü her firma bu özelliğe sahip tankı üretmeye yetkisi ve bilgisi yoktur.

NSF belgesi Türkiye’de sadece bir firmaya verilmeye hak görüldüğü için bu üstün özellikli su arıtma cihazı ve tankı sadece bir firmada bulunur. Su arıtma tankında olması gereken özelliklerden biride hacmidir. Depo görevi yapan tanklar daha fazla fayda elde edilmesi için litre ölçüsünün çok düşük olmaması gerekir.

Su Arıtma Cihazı Tankı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su arıtma cihazı tankı alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus marka olup olmamasıdır. Kurumsal kimliği olan markalar daha kaliteli tanklar ürettiği gibi bu konu üzerinde çeşitli belgeleri almaya hak kazanmıştır. Özellikle alınması gereken çok zor olan belgelerden biride NSF belgesidir. Bu belge çok sıkı incelemeler sonucunda firmaya verilir.

Türkiye’de bu belgeyi almayı hak kazanan sadece bir tane marka bulunur. Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir özellik ise su tankının litre ölçüsünün kullanım alanına uygun olup olmamasıdır. Geniş kitleler için geniş hacme sahip tanklar kullanılmalı daha küçük kitleler için daha düşük hacme sahip tanklar kullanılmalıdır.

Su Arıtma Tankının Çalışma Prensibi

Su arıtıcı çalışma prensibi bakımından şebekeden gelen su, su arıtma cihazı içerisinde yer alan filtrelerden geçer. Bu filtreler suyun içinde istenmeyen maddeleri arındırarak suyun saf halinde çeşmelere akması sağlandığı gibi bu sular su arıtma tanklarında da depolanır.su arıtma tankı

Depolanan tatlandırıcı aşamasından geçerek tatlı su olarak tanklarda depolanır. Bu depoların en iyi çalışma prensibine sahip olan Antibakteriyel olanıdır. Bakteriler üzerinde neredeyse %100 etkiye sahiptir. Bu yüzden en çok tavsiye edilen su arıtma cihazı tankıdır.

Hangi Su Arıtma Cihazı Tankı Seçilmelidir?

Su arıtma cihazı tavsiyesi ile birlikte yanında kullanılan su arıtma tankı da genellikle tavsiye üzerine alınır. Su arıtma tankı seçerken müşteri memnuniyetine sahip tanklar tercih edilmelidir. Bununla beraber tankın yapısı suya etki etmeyen modeller tercih edilmesi gereken hususlardan biridir. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak su arıtma cihazları gibi su arıtma tankları da evrim geçirmiştir. Bu evrimlerin en son noktası NSF onaylı olandır.

Uluslararası olan bu belge su arıtma tankını belirli süzgeçlerden geçirilerek verilir. Bu yüzden tavsiye edilen su arıtma tankı Antibakteriyel özelliğe sahip ve NSF onayı olan tanklardır. Bu tankların her bir parçası da NSF onaylı olduğu için uzun ömürlüdür. Suyun kalitesini de maksimum seviyeye taşıyarak saklanmasını sağlar. Bu yüzden NSF onaylı olan su arıtma cihazı tankı tercih edilmelidir.

Su Arıtma Cihazı Tankının Fiyatları Nelerdir?

Su arıtma cihazı fiyatları ile su arıtma tanklarının fiyatları aynı kriterlere göre farklılık gösterir. Cihazın kalitesi ve tankın kalitesi arttıkça fiyatları da aynı oranda artmaktadır. Su arıtma cihazı ve tankı seçimi yapılırken fiyatından önce kalitesine bakılmalıdır.

Düşük fiyatlara sahip su arıtma cihazı tankı kalitesiz olduğu zaman sağladığı fayda minimum seviyede olacağı gibi aynı zamanda çok çabuk bozulacaktır. Belirli aralıklarla sürekli su arıtma cihazı alınmaya başlar. Bu da bütçe bakımından daha fazla zarara uğratır. Bu yüzden fiyata bakılmadan en kalitelisi seçilerek hem maksimum fayda hem de uzun ömürlü kullanma avantajı yakalanır.

Su Arıtma Cihazı Tankının Modelleri Nelerdir?

Su arıtma cihazı tankında yapı, filtre ve özelliğine göre farklı çeşitleri bulunur. Filtrelerine göre değişkenlik gösteren su arıtma tankları içerisinde en çok tercih edilenleri arasında demir mangan filtresi, kum filtresi, katmanlı filtre, nitrat filtresi ve arsenik filtresi gibi filtreler yer alır.

Su arıtma tankları modelleri içerisinde tankın iç ve dış yapısına göre değişkenlik gösteren modellerde yer alır. Tankın hangi maddeden yapılmış olması tankın modelinin artmasını sağlar. Bununla berabersu arıtma modellerinin çok sayıda olmasının diğer bir sebebi ise litre hacminin farklı olmasıdır. Litresine göre su arıtma tankları modelleri farklılık gösterir.

Su Arıtma Cihazı Tankının Garanti Süresi Bulunur Mu?

Su arıtma cihazı gibi su arıtma tankının da garanti belgesi bulunur. Kurumsal kimliği ile çalışan birçok marka bu garantiyi verirken kurumsal olmayan çoğu firma garanti belgesi vermeyerek çok düşük fiyatlarla ürünün satışını gerçekleştirir. Burada dikkat edilmesi gereken husus fiyat değil garanti belgesinin olup olmamasıdır.

Su arıtma tankı alırken mutlaka garanti belgesi olunup olunmadığına dikkat edilmelidir. Su arıtma tanklarının garanti süresi iki yıldır. Belirli bir ücret karşılığında garanti süresi 5 yıla kadar uzatılabilmektedir. Garanti süresi boyunca filtre değişikliği, arıza ve bakım ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Buda kullanıcıların herhangi bir arıza veya bakım için ekstra ücret ödemesinin önüne geçer.

Su Arıtma Cihazı Tankı Alırken Firmada Hangi Özellikler Aranır?

Su arıtma tankı alırken firmanın kalitesi oldukça önemlidir. Kaliteyi ilke edinmiş firmalar hem kaliteli bir hizmet vermekte hem de kullanıcılara kaliteli ürün temin eder. Su arıtma tankı alırken firmada olması gereken ilk özellik kurumsal olup olmadığıdır. Kurumsal firmalar yasal prosedürler üzerine satış işlemlerini gerçekleştirdiği gibi ürünlerinin çoğunun kaliteli olduğu ispatlanmıştır.su arıtma tankı servisi

Firmanın teknolojiden yararlanıp yararlanmadığı, filtre seçenekleri, su arıtma tankı yapımında kullanılan maddenin kaliteli olması, NSF belgesine sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca firmada olması gereken en büyük özelliklerden diğer biriside müşteri odaklı hizmet verip vermediğidir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutması bir firmanın olması gereken temel özelliklerden biridir.

Su Arıtma Cihazı Tankı Almanın Yarattığı Avantajlar Nelerdir?

Su arıtma tankı su arıtma cihazı ile birlikte satışı gerçekleşir. İsteğe bağlı alınan bu tank bir nevi hayat kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Elektrik ve suya bağlı olan su arıtma cihazları ani bir kesinti durumunda çalışmaz. Şebekeden kesilen su veya elektrik kesintisi cihazın çalışmamasına neden olur. Bu kesintiler genellikle ani gerçekleşen durumlar olduğu için daha önceden önlem alınmaz.

Bu olumsuz durumu olumluya çeviren ise su arıtma tankıdır. Su arıtma tankında arındırılmış ve tatlandırılmış su elektrik ve su kesintisinden önce depolanır. Ani bir kesinti sonrasında su arıtma tankında depolanan su kullanılarak su ihtiyacı karşılanır.

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required