Su Arıtma Cihazı Hakkında Yanlış Bilinenler

Günümüzde pek çok insan su arıtma cihazlarının her ev için gerekli olduğunu düşünürken, bazı insanlar ise hala kaliteli bir su arıtma cihazına tam anlamıyla güvenemiyor. Bunun en büyük nedeni ise kulaktan dolma yanlış ya da eksik bilgiler. Suyu tam olarak güvenli hale getirmek için kullanılan dezenfekte edici kimyasallar, suyun tadını ve kokusunu etkiler.

Ancak çoğu insanın vücudu zamanla bu suları kullandığı için koku ve tada alışır. Çoğu insan şebeke sularında en fazla klorun bulunduğuna ve bunun çokta zararlı bir etken olmadığına inanır. Ancak durum tam olarak öyle değildir. Maalesef şebeke suları pek çok dış faktörden etkilenir.

Su Arıtma İle İlgili Yanılgılar

Yazın gelmesi ile artan sıcaklıklar daha fazla su tüketimi anlamına geliyor. Bu durumda da temiz ve saf su içmek çok daha büyük anlam taşıyor. Ancak çevremizde pek çok insanın ne yazık ki her konuda bir bilgisi var! Bu konuda uzman olmasa bile… Peki, en çok bilinen yanılgılar hangileri?

 1. Su arıtma cihazları zararları mineralleri temizlemez. Suda bir miktar kalsiyum, magnezyum ve tuz zaten yer alır. Tamamen saf su denilince berrak hiçbir madde içermeyen su olması imkânsızdır. Suda bulunan tüm temel minerallerin korunması iyi bir su arıtma cihazı sayesinde mümkündür.
 2. Kaynamış su içmek için güvenlidir. Kaynar su, sudaki birkaç virüs ve bakteriyi temizleyebilir, ancak içme suyunuzda, kaynatmanın tek başına gideremeyeceği birçok başka zararlı madde bulunabilir. Buda su arıtıcısının çeşitli arıtma aşamalarıyla etkin bir şekilde giderilebilmesi mümkündür.
 3. Su arıtma cihazları pahalıdır ve çok fazla bakım gerektirir. Su arıtma cihazları tek seferlik bir yatırımdır ve uzun vadede uygun maliyetli olduklarını kanıtlamaktadır. Su tüketiminize bağlı olarak sadece 6-12 ayda bir bakıma ihtiyaçları vardır.
 4. Ters ozmos sistemlerinin lavabonun altında olmalıdır. Ters ozmos sistemleri son yıllarda büyük ilerlemeler kaydetti. Bu nedenle tek kurulum söz konusu değildir.
 5. Su arıtıcı TDS’yi ortadan kaldırdığı için tüketim için iyi değildir. Su arıtıcıları TDS’yi tamamen ortadan kaldırmaz, ancak optimum seviyede tutmak için yalnızca fazla miktarını giderir. Çok yüksek düzeyde TDS içeren sular tuzludur ve bu durum sağlıklı değildir.su arıtma cihazi dogru bilgiler

Su Arıtma Cihazları Hakkında

Su arıtma, istenmeyen kimyasal bileşiklerin, organik ve inorganik maddelerin ve biyolojik kirleticilerin sudan uzaklaştırılması işlemini kapsar. Su arıtmanın temel amaçlarından biri temiz içme suyu sağlamaktır. Su arıtma sistemlerinin boyutu ve kapasitesi, basit ev ünitelerinden imalat sanayilerine hizmet eden küçük tesislere, şehirlere ve kasabalara tahsis edilmiş büyük ölçekli merkezi su arıtma tesislerine kadar geniş bir yelpazede değişir.

Bu su arıtıcı cihazları temel olarak kirlenmiş ham suyu emerler, tortulardan mikroorganizmalara kadar değişen yabancı maddeleri filtrelerler ve ardından temiz su dağıtırlar. Evinize ya da iş yerinize bir su arıtma cihazı almaya karar verdiğinizde doğru bir seçim yapmak son derece önemlidir. Size fayda sağlayacak bir cihaz almak oldukça önemlidir.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı?

Bir su arıtma su içinde yabancı maddelerin neredeyse pek çoğunu kaldıran bir sistemdir. Su arıtma, damıtma veya ters ozmos yoluyla yapılır. Membran kullanan ters ozmos işlemi basit, kompakt, daha verimlidir ve ortam sıcaklığını kullanır. Membranlar metal toplayıcılara karşı hassastır. Ancak hangi teknoloji kullanılırsa kullanılsın amaç aynıdır.

Tüketilen suyun tamamen güvenli, saf, taze ve mikropsuz olduğundan emin olmaktır. Su arıtma cihazları ise kirlenmiş suların arıtılmasındaki etkinliği nedeniyle son yıllarda önem kazanmıştır. Su arıtma cihazı tavsiyesi almadan önce hali hazırda kullandığınız musluk suyundaki analizin deneyimli birileri tarafından yapılmış olması gerekir. Bunun için bu konuda gerçekten kalitesi ve güvenilirliği ile isim yapmış firmalardan yardım alabilirsiniz.

Eviniz İçin En İyi Su Arıtma Cihazını Nasıl Seçersiniz?

Eviniz için en iyi su arıtma cihazını nasıl seçerken çok sayıda seçenek mevcut olduğundan kafanızın karışması son derece normaldir. Bir su arıtma cihazı satın almadan önce;

 • Musluk suyunuzun kaynağını bulun ve sertlik, tuzluluk ve TDS seviyelerini deneyimli birine analiz ettirin. Suyun kalitesine ve kaynağına bağlı olarak çeşitli su arıtıcıları arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Su arıtma cihazınızın gerekli kapasitesini anlamak için ailenizin günlük su tüketimini analiz edin.
 • Bir su arıtma cihazı seçerken daha gelişmiş özellikler ve işlevler arayın. Örneğin, filtreler su arıtmanın önemli bir parçasıdır, ancak çoğu zaman onları aşırı kullanırız ve sonunda kirli su içmeye başlarız. Bu nedenle, süreleri dolduğunda bunları değiştirmek çok önemlidir.
 • Su, düzenli aralıklarla bakım gerektiren çeşitli filtrelerle arıtılır. Bir su arıtma cihazı satın alırken her zaman servisin hızlılığını ve genel bakım maliyetini göz önünde bulundurmalısınız.

Bir zamanlar saf olduğu düşünülen yeraltı sularının çoğu çeşitli nedenlerle ve doğanın kirlenmesi ile eski berraklığını yitirdi. Ayrıca insanların bilinçlenmesi de insanların su artıma cihazı araştırmalarına yöneltti. Performans, dağıtılan su miktarı, fiyat ve marka bazında insanlar artık daha bilinçli davranmaya başladı.

Sizin İçin En İyisini Bulun

Evinize ya da iş yerinize bir su arıtma cihazı almayı düşündüğünüzde doğru bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Çünkü tüm bu su arıtma cihazlarının kendine özgü avantajları bulunur. Yeni bir su arıtma cihazı satın almak istiyorsanız, piyasada bulunan çok sayıda marka ve model sizi tereddüde düşürecektir. Bir su arıtma cihazına ihtiyacınız olduğunu bilmeden önce mevcut suyun kaynağını ve kalitesini tespit etmek son derece önemlidir.

Bunun için ise her zaman size yardımcı olacak bir uzmandan tavsiye almalısınız. Su arıtma cihazlarının popüler olması ile piyasada çok fazla çeşit oldu. Ancak su arıtma cihazının marka, modeli kadar kalitesi de büyük önem kazandı. İhtiyacınız olan su arıtma cihazını almadan önce mutlaka bir profesyonelden yardım alın. Su arıtma cihazları konusunda zararlı olduğu düşüncesinden böylece kurtulabilirsiniz. Aksi takdirde su arıtma cihazlarının zararlı olduğu, düşüncesi sizi kaplar.su arıtma cihazı

Su Arıtma Cihazlarının Fiyatları

Farklı tip ve modelde bulunan su arıtma cihazlarının fiyatları da özelliğine göre farklılık gösterecektir. Su arıtma fiyatları alacağınız ürünün özellikleri ve markası ile doğru orantılıdır. Bu nedenle firmamız sizlere son derece uygun fiyatlarla kaliteyi sunmaktadır.

Firmamız farklı kalite ve özelliklere sahip ürünlerimiz ile ihtiyacınız olanı güvenle sunar. Kaliteyi ve uygun maliyeti arıyorsanız firmamız ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

Comments (2)

 1. Su arıtma cihazında filtre dışında hepsi garanti kapsamında mı mesela arıtma musluğu ve pompalı cihazlarda pompa garanti kapsamında mıdır

  1. Merhaba efendim. Sadece filtreler kullanıma dahil olup garanti kapsamı dışındadır. Onun dışındaki her parça garanti kapsamındadır.

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required