Su Arıtma Cihazları Ve Çalışma Sistemleri

Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Ön Filtreler

Su arıtma sisteminin ilk parçası ön filtredir. Bu filtrenin amacı makro pisliklerdir. Ön filtre ile musluktan gelen suda bulunan en büyük parçalı pislikler temizlenmektedir. Bunlar genellikle çamur, pas ya da tortu olmaktadırlar. Ön filtrede 5 mikron gözenek vardır ve bunlar sayesinde su berraklaşmaktadır. Bu aşama sayesinde görünüm olarak su temizlenmiş olur. Ancak mikro olarak bulunan yabancı maddelerden temizlenmemiştir. Bu tip filtreler birçok su arıtma markaları tarafından kullanılmaktadır.

Aktif Karbon Blok Filtreler

Musluk suyunda büyük oranda klor bulunmaktadır. Klor suları sertleştirmektedir. Bu yüzden arıtımda sudan temizlenmelidir. İkinci aşamada aktif karbon blok filtre bulunmaktadır. Aktif karbon blok filtreler suyu klordan arındırmaktadır. Suda klor dışında bazı kimyasallar da bulunmaktadır. Bu filtre aynı zamanda diğer kimyasalları da ayrıştırmaktadır. Aynı zamanda suda bulunan bu kimyasallar, kötü kokuya da sebep olmaktadırlar. Su arıtma cihazlarının bu aşamasında kötü kokular ve kötü tatlar giderilmiş olur.
Filtreli su arıtma sistemleri

Filtreli su arıtma sistemleri

Bir Mikron Spun Filtre

Suyun içinde görülemeyen çok küçük partiküller bulunmaktadır. Bu partiküller suyun kalitesini düşürmektedir. Su arıtma cihazlarının bu aşamasında, partiküller sudan spun filtre ile ayrıştırılmaktadır. Filtrenin özelliği 1 mikron olmasıdır. Bunun anlamı suda bulunan 1 mikron kadar küçük partiküllerin dahi ayrıştırılabilmesidir. Bu filtreler
Back to Top
Hemen Ara
Product has been added to your cart