Cihangir Su Arıtma Cihazı

Cihangir Su Arıtma Cihazı

Cihangir Su Arıtma Cihazı

Cihangir su arıtma cihazı sizin suyunuzun temizlenmesini sağlayan bir cihazdır. Temizlenme işini genellikle içerisindeki bulundurduğu filtrelerle gerçekleştirir. Su arıtma cihazında bulunan filtrelerin farklı farklı görevleri bulunmaktadır.

Filtrelerin hepsinin amacı suyun daha temiz ve içilebilir bir su konumuna gelmesini sağlamaktır. Su arıtma cihazı suyu belli aşamalardan geçirip kişilerin sağlığına en uygun değerde olmasını sağlar. Cihangir su arıtma cihazı içerisindeki bulunan filtreler ve kişilerin sağlığına katkısı şu şekildedir:

Su Arıtma Cihazındaki 5 Mikron Filtresi

Suyun ilk geldiği filtre bu filtredir. Burada ters ozmozun ilk işlemi uygulanır. Suyun içerisinde bulunan kum, toprak bu filtrede temizlenir. Bu sayede suyun rengindeki ilk açılma da bu filtrede gerçekleşir. Bu filtreden geçen su daha sonra 2. filtreye varmaktır. Orada da suyun temizlenmesi ve yeni özellikler eklenmesi sağlanır. Bu filtreden geçen su temiz hale gelmek için ilk adımı atmış demektir.

Su Arıtma Cihazındaki Aktif Karbon Filtresi

Bu filtre 2 fikridir ve bir filtreden gelen suyun temizlenmesi burada devam eder bu filtre de ters ozmozun ikinci aşaması gerçekleşir ve suda kalmış olan küçük kum taneleri tamamen temizlenir. Bu filtre sayesinde kişilerin böbrek rahatsızlıklarına neden olacak etmenler ortadan kaldırılır.

Karbon Blok Filtresi

Karbon blok filtresinde ise kimyasallar sudan ayrıştırılır. Bu sayede ortaya daha temiz bir su çıkmaktadır. Aynı zamanda kimyasal ve kimyasal benzeri maddeler bu filtrede arındırıldığından dolayı su genel rengini tam anlamı ile bu filtrede almaya başlar. Bu sayede su daha parlak bir görünüm elde eder bu parlaklığının nedeni ise suyun temiz olmasından kaynaklıdır.

Mineral Filtresi

Bu filtrede krom, sodyum, nitrit gibi zararlı maddeler burada sudan temizlenir. Bu sayede kişiler bu zararlı maddeleri suyla içip olumsuz etkilenmezler. Özellikle çeşme sularında bu maddeler çokça bulunmaktadır. Ancak su arıtma cihazları sayesinde suyun içerisindeki bulunan bu zararlı maddeler arındırılır.
Cihangir Su Arıtma Cihazı
Cihangir su arıtma cihazı daha bunun gibi birçok filtre bulunmaktadır. Bu filtreler sayesinde su daha temiz kimyasaldan arındırılmış, içinde salgın hastalık barındırmayan, bakteri üretmeyen bir su ortaya koyulur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara