02 Ağu 2020
Meridyen su arıtma sistemleri

Su Arıtma Cihazları Ve Çalışma Sistemleri

Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Ön Filtreler

Su arıtma sisteminin ilk parçası ön filtredir. Bu filtrenin amacı makro pisliklerdir. Ön filtre ile musluktan gelen suda bulunan en büyük parçalı pislikler temizlenmektedir. Bunlar genellikle çamur, pas ya da tortu olmaktadırlar. Ön filtrede 5 mikron gözenek vardır ve bunlar sayesinde su berraklaşmaktadır. Bu aşama sayesinde görünüm olarak su temizlenmiş olur. Ancak mikro olarak bulunan yabancı maddelerden temizlenmemiştir. Bu tip filtreler birçok su arıtma markaları tarafından kullanılmaktadır.

Aktif Karbon Blok Filtreler

Musluk suyunda büyük oranda klor bulunmaktadır. Klor suları sertleştirmektedir. Bu yüzden arıtımda sudan temizlenmelidir. İkinci aşamada aktif karbon blok filtre bulunmaktadır. Aktif karbon blok filtreler suyu klordan arındırmaktadır. Suda klor dışında bazı kimyasallar da bulunmaktadır. Bu filtre aynı zamanda diğer kimyasalları da ayrıştırmaktadır. Aynı zamanda suda bulunan bu kimyasallar, kötü kokuya da sebep olmaktadırlar. Su arıtma cihazlarının bu aşamasında kötü kokular ve kötü tatlar giderilmiş olur.

Filtreli su arıtma sistemleri
Filtreli su arıtma sistemleri

Bir Mikron Spun Filtre

Suyun içinde görülemeyen çok küçük partiküller bulunmaktadır. Bu partiküller suyun kalitesini düşürmektedir. Su arıtma cihazlarının bu aşamasında, partiküller sudan spun filtre ile ayrıştırılmaktadır. Filtrenin özelliği 1 mikron olmasıdır. Bunun anlamı suda bulunan 1 mikron kadar küçük partiküllerin dahi ayrıştırılabilmesidir. Bu filtreler su arıtma cihazı fiyatları konusunu da etkilemektedirler.

Membran Filtreler

Membran filtrelerin ana özelliği ters osmoz prensibinin kullanılmasıdır. Ters osmozun kullanıldığı teknoloji, suyun yarı geçirgen bir zardan geçirilmesi ile çalışmaktadır. Basınç altındaki su itilerek kirli maddelerden arındırılır. Membran filtresinde de bu teknoloji kullanılmaktadır. Bu aşamanın en önemli yönlerinden biri de su içinden yalnızca zararlı maddelerin ayrıştırılmasıdır. Yararlı maddeler suyun içerisinde kalmaya devam etmektedirler. Bu filtrelerden su arıtma markaları kullanmaktadırlar.

Tatlandırıcı Filtreler

Tatlandırıcı filtreler, su arıtma cihazlarının son aşamasıdırlar. Bu aşamaya su tamamen temizlenmiş olarak gelmektedir. Filtrede tatlandırma işlemi yapılmaktadır. Amaç su içmenin daha keyifli olmasıdır.

Su Arıtma Cihazlarının Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Su arıtma cihazlarının düzgün bir şekilde çalışabilmesi için belirli periyotlar ile bakımları yapılmalıdır.

Her su arıtma cihazı kullanım süresine göre farklı filtre değişim dönemlerine sahiptir. Cihazlar alınırken bu bilgiler edinilmeli ve dikkat edilmelidir. Zamanı geldiğinde filtreler değiştirilmelidir. Aksi takdirde kaliteli bir su elde edilemez.

Meridyen Su Arıtma Cihazları
Meridyen Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazı için önemli noktalardan biri de kullanımıdır. Cihazların sürekli kullanılması daha iyi performans vermelerini sağlamaktadır. Bu konuda su arıtma cihazı fiyatları da göz önünde bulundurulmaktadır.

Eğer cihazlar uzun süre kullanılmaz ise içinde bulunan su tüketilmemelidir. İçinde bulunan su tamamen boşa akıtılmalıdır.

Cihazlarda hortumlar bulunmaktadır. Arıtmanın doğru ve kaliteli olabilmesi için bu hortumların temizlenmesi gerekmektedir. Temizlemek yerine değiştirmek de iyi bir seçenek olacaktır.

Su arıtma cihazlarının daha derin bakıma ihtiyacı olabilmektedir. Bu yüzden rutin bakımların her türlü ihtimale karşı uzman kişilere yaptırılması tavsiye edilmektedir. Bu konuda su arıtma cihazı fiyatları da fark göstermektedir.

Su Arıtma Cihazı Türleri

Su arıtma cihazları kullanım yerlerine, kişilerin sayısına ya da ihtiyaçlara göre değişen çeşitleri sahiptirler. Ayrıca çoğu bütçeye uygun olarak üretilen su arıtma cihazları da bulunmaktadır.

Tezgah altı su arıtma cihazları ile mutfağınızda yer kaplamayacak cihazlar edinebilirsiniz. Bu tür cihazlar dolapların içlerine yerleştirilmektedir. Böylece kapak kapandığında görünümü etkilememektedir. Ayrıca sistem musluğunuzdan arıtılmış su akacak şekilde kurulmaktadır.

Sebil tipi su arıtma cihazı ile sıkça karşılaşılmaktadır. Bu cihazlar herhangi bir yere monte edilmemektedirler. Bağımsız olarak durmaktadırlar. Bu tür cihazlar damacanalı sebiller kadar mutfağınızın görünümünü bozmamaktadır.

Su Arıtma Cihazlarının Fiyatları

Ekonomik su arıtma sistemleri
Ekonomik su arıtma sistemleri

En çok merak edilen konulardan biri de su arıtma cihazı fiyatları konusudur. Su arıtma cihazlarını alırken dikkat edilmesi gereken nokta kalitesidir. Ne kadar kaliteli cihaz alırsanız o kadar uzun süre kullanıma sahip olacaktır. Fiyat ve kalite orantısı her zaman uyuşmamaktadır. Bu yüzden cihazlar hakkında ve markalar hakkında önceden araştırma yapmak önemlidir. Araştırmalarınıza göre cihazların tercih edilmesi gerekmektedir.

Cihazlarda kullanılan filtrelere özellikle dikkat edilmelidir. Filtrelerin kalitesi cihazları oluşturmaktadır. Cihazlarda kullanılan sistemlerin büyük bölümünü filtreler oluşturmaktadırlar. Cihazlar alınmadan önce bu konuda da araştırma yapılmalıdır.

Read More

30 Tem 2020
Su arıtma cihazı ücretsiz kargo ve montaj

Su Arıtma Cihazı Nerelerde Kullanılır

Günümüzde insanların çoğunlukla tercih ettiği ekipmanlar arasında bulunan su arıtma cihazları gelişen özellikleriyle hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Su arıtmanın günümüzde hemen hemen her alanda zorunlu hale geldiği bilinmektedir. Çünkü insanlar, daha sağlıklı bir su içmek istediğinden su arıtma cihazı uygulamalarını kullanmayı tercih etmektedir.

Su arıtımı gerçekleştiren cihazlar bünyesinde bulunan filtreler sayesinde şebeke sularımızı arıtarak içilebilir duruma getirmektedir. Firmamızda yer alan su arıtma markaları ile sağlıklı içilebilir su olanaklarını müşterilerimize sunmaktayız.

Teknolojiye Uyumlu Cihazlar

Firmamızda son teknolojiye uyumlu arıtma cihazlarını siz müşterilerimiz için temin ederek gerekli kurulum işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Arıtma cihazlarımızı tercih etmeniz halinde isteğe bağlı olarak montaj sonrası ödemesini yapabilmektesiniz. Aynı şekilde, deneme sonrası ürünümüzden memnun kalmamanız durumunda on dört gün içinde koşulsuz iade işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Günümüze kadar müşterilerimiz tarafından olumsuz tek bir geri dönüş dahi almamış olmanın gururunu taşımaktayız. Seçeceğiniz doğru ve güvenilir bir su arıtma cihazı ile içtiğiniz sudan tat alabilir, vücut için gerekli minerallere sağlıklı koşullarda ulaşabilirsiniz.

Üstün teknoloji ile üretilmiş su arıtma cihazı
Üstün teknoloji ile üretilmiş su arıtma cihazı

İnsanların yaşamını devam ettirebilmesi için ihtiyaç duyulan hayati varlıklardan biri de sudur. Su, yaşamımızı devam ettirirken sıklıkla ihtiyaç duyduğumuz ve her alanda faydalandığımız bir maddedir. Dünya nüfusundaki artış ve çevre kirliliği gibi sebeplerle sağlıklı içilebilir su kaynaklarında azalmaya başlamıştır. Sanayileşmenin artması, tarım ilaçları ve çevre kirliliği sonucunda kullandığımız sular yararından ziyade zararlı olabilmektedir. İnsanlar içtikleri sudan tat alamaz hale gelerek, zaman içerisinde bir takım hastalıklara yakalanmaya başlamıştır. Günümüzde sulara kaybedilen içilebilir özelliklerini yeniden kazandırmak amaçlı farklı modellerde su arıtma cihazı üretilmektedir. Bu cihazlar suyun içerisinde bulunan zararlı maddeleri filtre edip temizlerken suyun içerisindeki mineralleri korumakta ve suları içilebilir hale getirmektedir. Seçilecek doğru ve güvenilir su arıtma markaları tarafından üretilen cihazlardan içilen sulardan tat alabilir, gerekli mineralleri vücudunuza alabilirsiniz.

Ürün Modellerimiz

Tezgah Altı Dijital Smart Arıtma Cihazı

En çok tercih edilen ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Mutfakların tasarımına uygun bir şekilde üretildiğinden yer kaplamamaktadır. Söz konusu cihaz 7 adet filtreden oluşmakta suyun derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır. Sessiz çalışarak istenilen zamanda temiz suya ulaşım imkanı sunmaktadır. Bu arıtma cihazı su arıtma cihazı fiyatları konusunda en avantajlı ürün olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Tezgah Altı Bronz Model Arıtma Cihazı

Bu ürün modeli de sıkı arıtım amaçlı yedi filtreden oluşmaktadır. Aynı zamanda uzun vadeli bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Paslanmaz çelik kasası ile uzun vadede maddi tasarruflar sağlamaktadır. Firmamız tarafından 3 yıllık garanti ile sunulan bu modelimizin, filtreleri ücretsiz ve sürekli olarak değiştirilmektedir. 8 litrelik depolama kapasitesi ile yeterli miktarda su depolamaktadır.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı
Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Zümrüt Model Su Arıtma Cihazı

Büyük oranda su depolama kapasitesine ihtiyaç duyan müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. 12 litre su depolama alanı bulunmaktadır. Çelik kasası sayesinde asla paslanmaz. Deponun iç kısmı suyun kokmasına ve bakteri oluşumuna engel olacak şekilde üretilmiştir. Kalabalık aile ya da çalışma alanları için uygun bir modeldir. Bu arıtma cihazı modeli uygun su arıtma cihazı fiyatları ile uzun vadede tasarruf sağlamaktadır.

Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazı

Tezgah altı modelleri alandan tasarruf sağlamaktadır. Fakat kullanım alanında cihaz için ayrılabilecek bir alan var ise tezgah üstü modellerde farklı katkılar sunmaktadır. Su ihtiyacının direkt olarak karşılanmasına (el altında) olanak sağlamaktadır. Özellikle yaşlılar için kullanım kolaylığı sunduğu için tezgah üstü modeller daha mantıklı ve sağlıklı olabilmektedir.

Arıtmalı Su Sebili (Büro İçin Uyumlu) Ayaklı Cihaz

Az önce belirtilen modellerimiz daha çok ev tipi olmakla birlikte bu alanlar için tercih edilmekteydi. Fakat su ihtiyacı birden fazla bireyin bulunduğu iş ortamları açısından düşünüldüğünde sağlıklı suya erişebilmek için büro tipi ayaklı su sebilli arıtma cihazını tercih etmek faydalı olacaktır. Kapasitesi sayesinde de birçok bireyin ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Daire Girişi Su Arıtma Cihazı

Bu ürün modeli sayesinde konuta gelen su vanalarının olduğu bölüme su arıtma cihazları kurulmakta, bu sayede binada bulunan kişilerin suları arıtılmış olacaktır. Bireysel kullanımdan ziyade kalabalık binalar için tercih edilmesi oldukça mantıklı olmaktadır.

Sağlıklı Su
Sağlıklı Su

Tezgah Altı Açık Kasa Su Arıtma Cihazı

Bu model de depo kapasitesi fazla olan bir tasarıma sahiptir. Paslanmaz oluşu uzun vadede kullanım ömrü sunmaktadır. Aynı sayıdaki filtreler ile diğer modellerimizde olduğu gibi aynı düzeyde arıtma ve mineral katkısı sağlamaktadır. Bu ürün modelini seçerek su arıtma cihazı fiyatları sayesinde uzun vadede tasarruf sağlamaktadır. Seçeceğiniz doğru ve güvenilir su arıtma markaları tarafından üretilen modellerimiz ile içilen sulardan tat alabilir, gerekli mineralleri vücudunuza alabilirsiniz.

Düzenli Bakımlar ve Gerekli Değişimler

Bilindiği üzere filtreler kullanılan suyun arındırılması adına işlevlerini belirli bir süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde belli bir ömürleri bulunmaktadır. Belli periyotlarda değiştirilmesi sudan alacağınız verimi olumlu yönde etkilemektedir. Firmamız müşterilerine sürekli bir masraf oluşturmamak adına bakım hizmetlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

Belirli aralıklarla ürünlerinizin filtreleri profesyonel kadromuz tarafından değiştirilmekte gerekli bakım hizmetleri sağlanmaktadır. Müşterilerimiz bu sayede kesintisiz olarak temiz ve içilebilir suya erişim sağlamaktadır. Bakım hizmetleri için müşterilerimizin herhangi bir bir takip çizelgesi oluşturmasına gerek kalmamaktadır. Firmamız müşterilerine gerekli bakım hizmetini profesyonel bir biçimde sağlamaktadır. Oluşturduğumuz çizelgeler sayesinde sizlere hangi gün içinde bakımın gerçekleştirileceği bilgisini vermekteyiz. Bakım ve değişim işlemleri kısa bir zaman almaktadır. Siz müşterilerimizin değerli zamanını almadan engel olmadan en kısa süre içerisinde bakım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizin firmamız aracılığı ile aldığı hizmetlerden duyduğu memnuniyetler bizleri motive etmekte ve daha iyi hizmet vermeye sevk etmektedir.

30 Tem 2020
Su arıtma cihazı bakım

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Modern hayatın vazgeçilmez parçalarından olan mutfaklarımızda musluklarımızdan akan suyun kalitesini arttırmak ve içindeki zararlı toksin maddeleri arıtabilmek için tasarlanmış olan su arıtma cihazları hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri olmaya aday görünüyor. Zira hem sürekli dışarıdan aldığımız damacana sulara para ödemiyor olacağız hem de o dışarıdan aldığımız damacana sulardan çok daha saf ve berrak temiz bir su içiyor olacağız. Doğal olarak modern hayattaki sularda bulunan kireç ve klordan arındırma işlemi yapabilmeyi sağlayan su arıtma cihazları nasıl cihazlar isterseniz biraz yakından bakalım.

Su Arıtma Cihazı

Genel olarak ev ve iş yeri musluklarından akan suları filtreleyen ve onları içilebilir hale getiren cihazlara su arıtma cihazı denir. Bu cihazlar ters ozmoz prensibiyle çalışmakta olup, dört adet filtreleme aşamalarından geçmektedir. Çeşme suyunu içmenin en sağlıklı yollarından biri olan su arıtma cihazı kullanımı sadece içmek için değil çay kahve demleme sebze ve meyveleri yıkama yemeğe katma gibi diğer alanlarda da kullanılabilir. Yani günümüz koşulları düşünüldüğünde damacana sulardan daha bile sağlıklı olan su arıtma cihazı teknolojisini kullanmamak için bir sebep yoktur. Bu teknolojiyi kullanmamız için ise birçok geçerli nedenimiz vardır.

Su Arıtma Markaları

Gelelim su arıtma markaları konusuna. Meridyen, İhlas, Brita, LG, Hotpoint, Arçelik, Berraksu, BMB, Aqua Bella, Amway, Hyundai, Waterlife, Conax, Spring Water, AquaFlo, A.O. Smith gibi çeşitli markalar bulunmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde tercih yapmak biraz zor gibi görünebilmekle birlikte tanınmış markalardan olan Meridyen gibi markalar kurumsal olmaları açısında daha tercih edilebilir gibi gözükmektedir. Kendini su arıtma cihazları konusunda kanıtlamış olan Meridyen su arıtma markaları arasında göze çarpan bir seçenek olarak yer almaktadır. Yine de daha az kurumsal su arıtma markaları da göz önünde bulundurulmalı ve tercih yaparken özellikleri dikkatlice okunmalıdır.

En iyi su arıtma markası
En iyi su arıtma markası

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Beş yüz TL den başlayıp beş bin TL ye kadar çıkabilen su arıtma cihazı fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. İllaki en pahalısı en iyi işlev göreni olacak diye bir konu da söz konusu değildir. Bu su arıtma fiyatları ne kadar pahalı görünürse görünsün, yaptığınız yatırıma değecek ve ileride bundan tasarruf sağlamaya bile başlayacaksınız. Dışarıdan alınan damacana sulara para vermeye son vereceğiniz için su arıtma cihazı fiyatları ne kadar pahalı gözükürse gözüksün uzun vadede kara geçeceğiniz kesindir.

Filtreleme Aşamaları 1

İlk aşamada suda bulunan toz kum gibi tortular ve partiküller arıtılır. Bu aşama sayesinde ilk temizlenme gerçekleştirilmiş olur. Bundan sonra gelen aşamalara öncülük etmesi bakımından önemlidir.

Filtreleme Aşamaları 2

Karbon tüpleri sayesinde zararlı moleküller ayrıştırılır. Bu aşama ile birlikte sudan zararlı moleküller arındırılır.

Filtreleme Aşamaları 3

Ters ozmoz teknolojisiyle mikro partikülleri ve ağır metalleri ayrıştırır. Bu aşama ile su daha saf ve berrak olur. Ozmoz teknolojisi su arıtma cihazlarının temel çalışma prensibidir.

Filtreleme Aşamaları 4

Musluk açıldığı anda devreye giren son filtreleme işi yapılır. Bu aşama filtreleme işlemlerinin sonuncusudur. Bu aşamanın bitmesiyle beraber musluk suyunun saf su haline gelen biçimini elde ederiz.

Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Evlerde kullanılan ev tipi su arıtma cihazlarının da çeşitleri vardır. Bunlar tezgah altı su arıtma cihazları ve sebil tipi su arıtma cihazlarıdır. Mutfağın büyüklüğüne, tezgâh ve dolaplara göre tercih edebileceğiniz bu modelleri seçerken mutfağınızın uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Mutfakta yer kaplamayan ve göz önünde bulunmayan su arıtma cihazları istiyorsanız tezgâh altı su arıtma cihazları küçük mutfaklar için idealdir. Eğer sıcak veya soğuk hava fark etmeksizin oda sıcaklığında suya ulaşmak istiyorsanız da sebil tipi su arıtma cihazlarını tercih etmelisiniz.

Tüketici Dostu Su Arıtma Cihazı
Tüketici Dostu Su Arıtma Cihazı

Neden Su Arıtma Cihazı Almalıyız?

Hem suyu güvenilir kaynaklarda kendi gözünüzle gördüğünüz bir arıtma aşamasına sokmuş oluyorsunuz hem de dışarıdan aldığınız suya harcadığınız parayı sıfıra indiriyorsunuz. Bunun yanında çok daha saf ve temiz bir su elde etmiş oluyorsunuz. Taşıma suyla değirmen dönmez lafının da cuk oturduğu bir durumla karşılaşmış oluyorsunuz.

Aynı zamanda yemeklerde ve çay kahve yaparken kullandığımız musluk suyu içindeki çeşitli kimyasallardan dolayı tehlikelidir bu yüzden de evimize bir su arıtma cihazı almamız sağlığımız açısından daha faydalı olacaktır. Bahsedildiği gibi de uzun vadede ekonomik olarak bize çok büyük bir katkısı olması beklenmektedir.

Sağlığınız için su arıtma cihazı bakımı gereklidir
Sağlığınız için su arıtma cihazı bakımı gereklidir

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle dikkat etmemiz gereken husus alacağımız su arıtma cihazının uluslararası akreditasyona sahip bir sertifikası olup olmadığıdır. Onun dışında kendi musluğumuzdan akan suyun değerlerini bilmeliyiz ki onun ihtiyaçlarına yönelik-koku sorunu ya da tat sorunu olabilir- su arıtma cihazı alabilelim. Bu ihtiyaçları saptamak için herhangi bir laboratuara gidilip musluk suyumuzun tetkik ettirilmesi istenebilir. Suyumuzun tetkik sonuçlarına göre ise suyumuzun nasıl bir arıtmaya ihtiyacı olduğunu anlayıp bu ihtiyaçlara yönelik olarak su arıtma cihazı seçimi yapılmalıdır.

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Olmalı?

Suyu filtreleyerek içmenin yanı sıra onun kadar önemli bir başka konu da bu cihazların bakımıdır. Değiştirilmeyen filtreler nedeniyle çeşitli mikroorganizmalar bu filtrelere yerleşebilmekte ve belki de bize musluk suyundan daha kötü bir su sunmaktadır. Bu yüzden bu su arıtma cihazlarının filtreleri belirli sıklıklarla değiştirilmelidir ki hem verdiğimiz para boşa gitmesin hem de sağlıklı bir şekilde suyumuzu içmeye devam edebilelim. Bunların bakımı zamanında yapılmadığında bu cihazdan seçtiğimiz su musluk suyundan daha kötü olabilmektedir, o yüzden su arıtma cihazının bakımına ekstra ilgi göstermeliyiz. Piyasadaki cihazların yüzde doksana yakını filtre değişimi üzerinde çalışmaktadır. Yani bu temizlik filtre değiştirmekle yapılır.

21 Tem 2020
Ev tipi su arıtma cihazları

En İyi Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazı satın almayı düşünen kişiler haklı olarak en iyi cihazları araştırmaya başlarlar. Bir kere alındığında uzun yıllar kullanılabilen bu cihazlar sağlıklı ve lezzetli su sağladığı için son derece avantajlıdır. Her evde ve her işyerinde bir su arıtma cihazının bulunması tavsiye edilir.

Suyu arıtarak kullanmak sağlık için de önem taşır. Arıtılmamış suyun içinde kalan bazı kimyasallar vücudunuzda birikir ve yıllar içerisinde zarar verir. Özellikle böbrek sağlığınızı korumak istiyorsanız, mutlaka bol bol su içmeli ve suyunuzu arıtmalısınız. Su arıtma cihazları sayesinde arıtılmış ve sağlıklı suyu kolaylıkla elde edersiniz.

Su Arıtma Cihazı Modelleri

Su arıtma markaları tarafından üretilen modellere göz attığınızda ihtiyaçlarınıza yönelik bir model bulabilirsiniz. Evinizin rahatlığında tertemiz suya ulaşmak istiyorsanız vakit kaybetmeden bir su arıtma cihazı edinmelisiniz.

Su arıtma cihazlarında cihazın kullanım alanına ve kapasitesine göre farklı çeşitler bulunur. Aslında hepsinin ortak noktası özel filtresinden suyu geçirmesi ve arıtarak size sunmasıdır. Ancak kullanıldığı yere göre ve kişilerin ihtiyaçlarına göre özelliklerinde bazı farklılıklar olabilir.

Evlerde Kullanılabilen Su Arıtma Cihazı Modelleri

Her evde bir su arıtma cihazı mutlaka bulunmalıdır. Aksi takdirde evdeki aile bireylerinin sağlıklı su tüketmeleri mümkün olmaz. Evinizde kullanabileceğiniz su arıtma cihazı modelleri arasından istediğiniz litre kapasitesine göre bir seçim yapabilirsiniz.

Tüketici dostu su arıtma cihazı
Tüketici dostu su arıtma cihazı

Eviniz için alacağınız su arıtma cihazında daire girişine monte edilen cihaz çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Böylece bulaşık ve çamaşır makineleriniz de arıtılmış suyla çalışır. Tüm yemeklerinizde, çayınızda ve kahvenizde sağlıklı, arıtılmış su kullanırsınız. Bu imkân sayesinde hem içme suyu hem de kullanma suyu arıtılmış ve içindeki kimyasal maddelerden arıtılmış olur.

İşyerlerinde Kullanılabilen Su Arıtma Cihazı Modelleri

İşyerinde çalışan kişilerin su içme ihtiyacına yönelik su arıtma cihazları kullanılabilir. Çalışanların sağlıklı suya erişimi bu cihazlar sayesinde sağlanmış olur. İşyerinin mutfak kısmına ya da eğer varsa yemekhanesine arıtma cihazı özelliği olan su sebilleri yerleştirilebilir.

İşyerinde kullanılan su arıtma cihazlarının yüksek litre kapasitesine sahip olması önerilir. Eğer çalışan sayısı iki ya da üç kişi ile sınırlıysa bu durumda yine düşük kapasiteli bir su arıtma cihazı tercih edilebilir. Sağlıklı ve lezzetli su elde edilmesi için, işyerinde de tercih mutlaka su arıtma cihazından yana olmalıdır.

En İyi Su Arıtma Cihazı Fiyatı

Su arıtma cihazı fiyatları bazı etkenlere bağlı olarak değişir. Örneğin cihazın sahip olduğu hacim, fiyat üzerinde etkili bir faktördür. Bununla birlikte daire girişine monte edilen ya da endüstriyel amaçlı kullanılacak olan su arıtma cihazlarının fiyatı birbirinden farklıdır.

En iyi su arıtma cihazı, sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak olandır. Bu nedenle kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir su arıtma cihazı seçimi yapmalısınız. Geniş aile olmanız ya da kalabalık bir işyeri için su arıtma cihazı satın alacak olmanız, ihtiyaçlarınızı değiştiren unsurlardır.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanılmalıdır?

Su arıtma cihazı kullanılmayan evlerde ya da işyerlerinde genellikle hazır su tercih edilir. Sertliğinden ve tadının iyi olmamasından dolayı musluk suyu pek tercih edilmez. Hazır sular ise plastik şişe içinde satıldığı için sağlıksızdır. Uzun süre plastiğin içinde kalan suyun içinde zamanla bazı maddeler oluşur. Plastiğin içeriğinin suya geçişi söz konusudur.

Su içen çocuk
Su içen çocuk

Damacanalar da ise büyük bir sağlık tehlikesi vardır. Damacanalar tekrar tekrar kullanılır. Yani başkasının evine giren bir damacana sizin evinize de girer. Bu durumda kullandığınız suyun hijyeninden bahsetmek mümkün olmaz. Hijyene özellikle dikkat etmemiz gereken şu dönemde, dışarıdan eve su almak hiç de doğru değildir.

Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Yararları

  • Su arıtma cihazı kullandığınız zaman su satın almak için evinizden dışarı çıkmanız ya da telefonla sipariş vermenize hiç gerek kalmaz. İstediğiniz her an arıtılmış içme suyuna ulaşırsınız.
  • Su arıtma cihazının filtresinden geçen su, içindeki zararlı kimyasallardan arındırılmış olur.
  • Suyun lezzeti artar. Musluk suyundaki kötü tat giderilir.
  • Yumuşak içimli su elde etmiş olursunuz. Musluk suyunun sertliği fazla olduğu için daha içer içmez sizi rahatsız etmeye başlar ve şişkinlik hissine sebep olur.
  • Su arıtma cihazı kullanmak ev ekonominize de katkı sağlar. Hazır suları satın almamış ve kâr etmiş olursunuz.

Sağlıklı Su Nasıl Elde Edilir?

Sağlıklı bir vücut için mutlaka yeterli miktarda su içmek gerekir. İçtiğiniz su miktarını kısıtladığınız zaman en başta böbrekleriniz zarar görür. Sonrasında ise dolaşımınız zarar görür ve bağışıklık sisteminiz zayıflar. Tüm bunlara sebep olmamak için gün içinde susuzluk hissinin oluşmasını beklemeden bol bol su içmeniz gerekir.

Sağlık için su içmek gerekir ancak içtiğiniz suyun sağlıklı olması da çok önemlidir. Su arıtma cihazlarının en büyük avantajı size sağlıklı su sunmasıdır. Suyunuz, arıtma cihazının özel filtresi sayesinde tüm zararlı kimyasallardan ve kireçten arındırılır. Size de sağlıklı ve içimi keyifli suyun tadını çıkarmak kalır.

Su Arıtma Cihazının Bakımı Nasıl Yapılır?

Filtresi düzenli olarak değiştirilen su arıtma cihazları daha iyi bir performansla çalışırlar ve suyunuzu daha iyi süzerler. Filtre düzgün çalışacağı için arıtılmış suyun kalitesi daha yüksek olur. Görüldüğü üzere su arıtma cihazının bakımı son derece kolaydır. Sizi zorlamaz ve vaktinizi almaz. Satın aldıktan sonra firma yetkilileri tarafından kurulumu yapılır ve sonrasında kullanıma hazır olur.

Türkiye'nin tercihi Meridyen
Türkiye’nin tercihi Meridyen

Su Arıtma Cihazı Kullanım Amacı

Su arıtma cihazlarının kullanım amacı musluktan akan şebeke suyunun arıtılmasıdır. Bunun için özel bir filtre sistemi kullanılır. Su arıtma cihazının filtresinden geçen su kireçten ve diğer kimyasallardan arındırılır. Lezzeti düzelir ve yumuşaklık kazanır. Ayrıca pH değeri alkali olduğu için vücut için daha yararlıdır.

Su arıtma cihazları bu amaçlar doğrultusunda hem evlerde hem de işyerlerinden kullanılabilir. Arıtılmış suyu içmek daha keyiflidir. Su içmeyi sevmeyen kişiler bile arıtılmış su içerek su içme alışkanlığını kolaylıkla kazanabilirler. Sağlığınıza yapacağınız en büyük yatırım sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmak olacaktır. Su arıtma cihazları sayesinde sağlıklı ve yumuşak içimli suya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

16 Tem 2020
Her ortamda kullanılmaya uygun su arıtma cihazları

Kimler Su Arıtma Cihazları Kullanmalı?

Su arıtma cihazı kullanımı insanlara sunduğu avantajlar nedeniyle günden güne yaygınlaşmıştır. Arıtılmış suyun rahatlığını bir kere yaşayan kişiler bundan çok memnun kalırlar ve çevrelerine de tavsiye ederler. Haliyle su arıtma cihazı kullanımının avantajlarını daha çok insan duyar ve evlerinde denemeye karar verir.

Su arıtma cihazları her ev ve her iş yeri için uygundur. Hatta endüstriyel amaçlı kullanabileceğiniz su arıtma cihazları dahi vardır. Şebeke suyunu arıtıp, o şekilde kullanmak isteyenler için bir numaralı çözüm yoludur. Sağladığı avantajlardan bir tanesi de ekonomik olmasıdır. Su arıtma cihazı kullanan aileler ev ekonomilerine katkı sağlamış olurlar.

Su Arıtma Cihazı Nerede Kullanılabilir?

Su arıtma cihazının kullanımının uygun olmadığı bir yer yoktur. Her evde kullanılabilir. İş yerleri için de tercih edilebilir. Özellikle çocuklu ve kalabalık aileler su arıtma cihazı kullanmanın çok faydasını görürler. Su arıtma cihazı fiyatları ise her bütçeye uygun olduğundan, rahatlıkla bir adet su arıtma cihazı edinmeniz mümkündür.

Tüm evlerde musluğa monte edilen, daire girişine monte edilen ya da su sebili şeklinde olan su arıtma cihazları kullanılabilir. Bu cihazların sağladığı avantajlardan faydalanmak herkesin hakkıdır. Hemen sipariş verdiğiniz zaman, bundan sonra marketten eve durmadan su taşımak ya da sağlıksız damacana sularını kullanmaya razı olmak zorunda kalmazsınız.

En yumuşak içime sahip su arıtma cihazı
En yumuşak içime sahip su arıtma cihazı

İş Yerlerinde Su Arıtma Cihazı Kullanımı

Ofis tarzında bir iş yeri için su arıtma cihazı kullanımı gayet uygun olacaktır. Bununla birlikte çalışanların yoğun olarak bulunduğu alana arıtmalı su sebili konulabilir. Damacana ile çalışan su sebillerine göre arıtmalı su sebilleri daha sağlıklıdır ve daha ekonomiktir. Mağaza türündeki iş yerlerinde de yine su sebili şeklinde satın aldığınız arıtma cihazını kullanabilir ve müşterilerinizin yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Suyun içinde bulunan kimyasal maddeler ve kireç zamanla makinelere zarar verir. Bunun için endüstriyel tesislerde de uygun su arıtma cihazı tercihi yapılabilir. Bu açıdan bakıldığında su arıtma cihazının farklı iş yerlerinde geniş bir kullanım alanı olduğunu söylemek mümkündür.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanılır?

Su arıtma markaları özel bir filtre kullanır. Bu filtrenin özelliği sudaki zararlı kimyasalları tutmasıdır. Bu sayede size sağlıklı bir su sunulmuş olur. Rahatlıkla ailenize ve çocuklarınıza içirebilirsiniz. Evinizin rahatlığında güvenli suya ulaşmanın en kolay yolu su arıtma cihazı kullanmaktır.

Suyu sağlıklı hale getirmesinin yanında yumuşaklığını ayarlayıcı bir özelliği de vardır. Su arıtma cihazının filtresinden geçen suyun sertliği giderilir ve yumuşak bir içine sahip olur. Böylece herhangi bir rahatsızlık hissetmeden doya doya su içebilirsiniz. Lezzeti artan suyu çocuklarınıza da içermeniz kolaylaşır.

En çok kullanılan marka
En çok kullanılan marka

Su arıtma cihazı kullanılan evlerde suyun en sağlıklısı en lezzetlisi elde edilir. Üstelik musluktan akan su arıtıldığı için her an erişim şansınız vardır. Suyun bitmesi gibi bir derdiniz olmaz. İstediğiniz her an musluktan akan suyu su arıtma cihazınız sayesinde arıtır ve rahatlıkla kullanırsınız. Bu avantajları nedeniyle su arıtma cihazı kullanımı herkes için tavsiye edilir.

Su İçmenin Sağlık İçin Önemi

Su, insan vücudu için hayati öneme sahip olan bir maddedir. Su içmemek, yaşamla bağdaşmaz. Dolayısıyla her gün su tüketmeye ihtiyaç duyarız. Özellikle yazın sıcak günlerinde su içme ihtiyacı artar. Bol bol su içilmesi sağlıklı bir bünye için elzemdir.

Bol bol su içmek böbrek sağlığı için de önem taşır. Gün içinde sağlıklı bir erişkinin içmesi gereken en az su miktarı bir buçuk litredir. Yenilen yemeklere göre ve terleme oranına göre bu miktar artırılabilir. İçilen su miktarı azaldığı zaman böbrekler olumsuz etkilenir. Hasar görme ihtimali artar.

Bununla birlikte sağlıklı bir dolaşım sistemi için de bol bol su içmek gerekir. Dolaşımı sağlayan kalp, damarlar ve kandır. Sağlıklı bir dolaşım sisteminin olmazsa olmazı ise yeterli sıvı alımıdır.

Sağlıklı Suya Hangi Yollarla Ulaşılabilir?

Musluktan doğrudan akan suyun içinde kimyasallar bulunur. Bunlar arıtılmadığı takdirde su hem sert hem de lezzetsiz olur. Arıtılmış suda ise kimyasallar süzüldüğü için en sağlıklı haliyle size sunulur. Sağlıklı suya ulaşmak için insanlar damacana kullanma yanılgısına düşebilir. Ancak damacana sularının sağlıksız olduğu kanıtlanmıştır ve kesinlikle önerilmez.

Plastik şişelerde satılan sular da hem sizin hem de ailenizin sağlığı için tehdit oluşturur. Özellikle güneş altında beklediği zaman plastikte mevcut olan zararlı içerikler kolayca suya geçer. Siz de plastik şişelerdeki suyu içerek bu zararlı içerikleri vücudunuza almış olursunuz.

Eğer evinizde ve iş yerinizde en sağlıklı suya ulaşmak istiyorsanız kesinlikle su arıtma cihazı kullanmalısınız. Bu şekilde en sağlıklı suya ulaşırsınız. Üstelik bunun için durmadan su siparişi vermenize ya da ağır su şişelerini marketten eve kadar taşımanıza gerek kalmaz. Su arıtma cihazının sağlıklı suya ulaşmanın en pratik yolu olduğu söylenebilir.

Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazının bir kez kurulumu yapıldıktan sonra geriye bir iş kalmaz. Yani size sadece lezzetli ve sağlıklı suyu içmek kalır. Çalıştırmak için özel bir işlem yapmanıza hiç gerek yoktur. Bu özelliği sayesinde kullanımı son derece kolaylaşır. Evdeki tüm aile bireyleri tarafından kullanılabilir.

Su arıtma ile sağlıklı besinler
Su arıtma ile sağlıklı besinler

Su arıtma cihazlarının filtresinin ise düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Filtre değişimi sayesinde cihazınız en üst performans düzeyinde çalışacaktır. Yani suyunuz iyi bir şekilde arıtılacaktır. Filtre değişimi dışında su arıtma cihazlarının bir bakım ihtiyacı olmaz. Kullanımı kolay ve pratiktir. Bir kere su arıtma cihazı satın aldıktan sonra, yalnızca filtre değişimi yaparak uzun yıllar boyunca kullanma şansınız olur.

Çocuklu Aileler İçin Su Arıtma Cihazı

Çocuklu ailelerin sağlıklı su erişimine daha çok önem vermesi gerekir. Bu nedenle plastik şişelerde satılan suları tüketmeleri kesinlikle önerilmez. Evde bir ya da birden fazla çocuk bulunan aileler için sağlıklı su elde etmenin en sağlam yolu su arıtma cihazı kullanmak olacaktır. Bu aileler daire girişine su arıtma cihazı taktırıp tüm musluklardan arıtılmış su akmasını da sağlayabilirler.

Çocukların da yetişkinler gibi gün içinde yeterince su içmesi oldukça önemlidir. Özellikle koşturup terleyen çocuklar bol bol su içmeli ve vücutlarının sıvı açığına girmesi önlenmelidir. Su arıtma cihazı kullanılan evlerde sağlıklı suya her an ulaşmak mümkün olduğundan dolayı aile boyu bol bol su içilir.

15 Tem 2020
Su arıtma cihazı filtre değişimi

Su Arıtma Cihazında Düzenli Filtre Değişmenin Önemi

Günümüz ihtiyaçları her geçen zaman içerisinde artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi ise gelişen dünya düzeni içerisinde giderek refah düzeyinin artarak yeni üretimlere ihtiyaç duyulmasından gelmektedir. Günümüzdeki hayatı kolaylaştıran ve sağlıklı temiz bir içme suyu sağlayan su arıtma cihazı da giderek önemini artırmaktadır. Özellikle günümüzde içme suyu problemlerinin artması ile bu cihazlar daha da ihtiyaç haline gelmektedir. Günümüzde birçok insan evindeki sudan memnun olmamakla birlikte dışarıdaki hazır suları sıklıkla tercih etmektedir.

Sürekli dışarıdan su temin edilmesi de kişiyi hem rahatsız etmekte hem de ekonomik olarak zarar göstermektedir. Bu kapsamda su arıtma cihazları oldukça faydalıdır. Su arıtma cihazlarının yapımında en önemli unsurlardan bir tanesi içerisinde bulunan suyu temizlemek ve arıtmak için kullanılan filtrelerdir. Bu filtreler su arıtma cihazının en önemli parçalarıdır. Asıl burada temizleme ve arıtma işlemi yapıldığından dolayı bu filtrelerin temizliği çok önemli olup belirli zaman aralığında değiştirilmelidir. Düzenli değişiklikler yapıldığı takdirde temiz su her zaman en güzel doğallığı ile size sunulmuş olacaktır.

Su Arıtma Cihazlarının Kullanımı

Su arıtma cihazları kullanım bakımından oldukça kolaydır. İlk alındığı zaman doğru bir şekilde kullanılacak yere monte edildikten sonra geriye yalnızca suyu kullanmak kalıyor. Fakat belli başlı bazı yapılacaklar mevcuttur. Bunlar makinen sağlığı ve uzun ömürlü olması için yapılmalıdır. İçerisindeki filtreler düzenli olarak kontrol edilmeli ve cihaz belirli sıklıklarla temizlenmelidir. Bahsettiğimiz gibi filtreleri belirli zaman aralığında değiştirmek size daha temiz daha sağlıklı bir su sağlayacaktır bu kapsamda bu dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Türkiye'nin en çok tercih edilen su arıtma markası
Türkiye’nin en çok tercih edilen su arıtma markası

Hangi Su Arıtma Cihazları Alınmalıdır?

Su arıtma cihazları diğer tüm cihazlar gibi kaliteli olanlar ve olmayanlar veyahut orta düzey diye ayrılmaktadır. Bu ayrımın en önemli etkeni su arıtma cihazı fiyatları arasındaki farklılıktır. Bildiğimiz üzere genellikle bir cihaz alınacağı takdirde ne kadar üst düzey gelişmiş bir cihaz istersek ekonomik olarak o kadar sıkışık hale gelmekteyiz. Bu sebeple fiyat ve kalite birbirleriyle doğru orantılıdır. Bunun yanı sıra hem kullanışlı hem kaliteli su arıtma cihazları da makul fiyatlara bulunabilmektedir. Bunun için belirli bir satış yeri ile görüşerek en uygun cihazı alabilir evinizdeki veya iş yerinizdeki su problemine son verebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarının Çeşitleri

Su arıtma cihazları yapılış ve kullanış olarak hemen hemen tüm cihazlarda aynı şekildedir. Temel amacı suyu arıtmak olduğundan farklı çeşitleri pek mevcut değildir fakat bu cihazları birbirinden ayırt eden en önemli özellik su arıtma markaları oluyor. Tüm teknolojik cihazlar arasında marka farklılığı su arıtma cihazlarında da mevcuttur bu çeşitliliğin farklılığı da tabi ki de cihazları etkilemektedir. A markasının su arıtma cihazı b markasının su arıtma cihazından daha kaliteli veya daha kullanılışı olabilmektedir. İşte bunun en büyük kaynağı marka farklılıklarıdır. Günümüzün önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen su arıtma cihazları birçok marka tarafından üretilmektedir. Kullanım olarak hangisini tercih etmek ise sizin ellerinizdedir.

Su Arıtma Cihazlarının Önemi Ve Faydaları

Su arıtma cihazlarının kişilere birçok alanda birçok faydası bulunmaktadır. Bunların en başında evde sürekli temiz su bulundurma, kişinin ve ailesinin içme suyu konusunda sağlıklı ve temiz bir suya sahip olma, ekonomik bakımdan ailenin daha rahat bir konumda olması gibi maddeler sayılabilir. Su arıtma cihazlarının evdeki musluk suyunun içerisinde bulunun zararlı bileşenleri ayırarak kişilere temiz bir su sağlaması bu cihazın en önemli etkenidir. Yer kaplama ve kişiyi rahatsız etme bakımından da hiçbir sorun teşkil etmeyen su arıtma cihazları bu konuda da insanları rahatsız etmemektedir. Bazı markalarda bulunan sıcak su haznesi sayesinde evde hem soğuk hem sıcak hem de ılık su bulundurabilmektedir.

Sağlıklı su arıtılmış sudur
Sağlıklı su arıtılmış sudur

Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazlarının mekanizması basit ve kullanışlı bir mekanizma ile çalışmaktadır. Evdeki suya takılan arıtma cihazının ağzı suyu oradan alıp kendi haznesine geçirmektedir. Bunlardan bazıları su bittiğinde bunu otomatik bir şekilde yaparken bazıları ise kişi tarafından su bittikçe yapılmalıdır. Su içeriye alındıktan sonra içerisinde bulunan filtreler sayesinde suyun içerisindeki katı maddelerin geçişi engellenmektedir. Aynı şekilde yine filtreler suyun içerisinde bulunan elementlerden bazılarını magnezyum (Mg), Klor gibi vücuda zarar verecek veya kireçleme yapacak maddeleri de tutarak onlarında geçişini engeller. Tüm bunlar olduktan sonra da cihazın ağız tarafından suyun en saf en temiz hali gelmektedir. Bir diğer özelliği ise suyu cihazın içerisinden geçirirken yumuşatarak normal içtiğimiz suyun aksine daha yumuşak bir su içmenizi sağlamaktadır.

Su Arıtma Cihazlarının Fiyatları

Su arıtma cihazlarının fiyatlarına bakıldığında çok büyük bir değişim gözükmektedir. Örnek olarak Hyundai markalı bir su arıtma cihazı daha pahalıyken Lg markalı bir su arıtma cihazı daha ucuz olabilmektedir. Fiyat değişikliklerinde markaların ve cihazın kalitesi, kullanışı ve özellikleri bakımından ciddi farklılıklar gözükmektedir. Fakat genel bir göz ile bakıldığı takdirde fiyatların genellikle cihazın kalitesine göre değiştiği gözlenmektedir. Hangi cihazın veya ne tür bir cihazın istenildiği belirlendikten sonra ona göre gereken cihazın fiyatına bakılarak alınmalıdır. Su arıtma cihazlarının bir farklılığı da kütle hacim bakımından farklılık göstermesidir. Yani cihazların bazıları üç farklı haznesi dışarıda bir şekilde dururken başka bir cihazda bunlar içeride bulunabilmektedir. Cihazın büyüklüğü, küçüklüğü, hafifliği ve ağırlığı da değişmektedir.

Su Arıtma Cihazının Kurulumu Ve Montajı

Su arıtma cihazları satın alındıktan sonra geriye istenilen yere kurulumu ve montajı kalmaktadır. Kurulum ve montaj genel olarak alınan firmanın hizmet servisi tarafından yapılıp monte edilmektedir. Fakat şahsi alımlarda kişinin kendisi de takmak zorunda kalabilmektedir. Bu kapsamda yapılması gereken en sağlıklı yöntem bir bilene danışmak veyahut bu konu ile ilgili bir video izlenmesidir. Montaj yapılacak bir cihazın yazı olarak anlatılması kişiyi zorlamaktadır. Bunların hiçbiri mevcut değilse içerisindeki kullanım kılavuzu dahilinde bir araya getirilerek yapılmalıdır. Tüm su arıtma cihazlarının kurulum ve montajı farklılık gösterdiğinden dolayı teknik servis dahilinde yapılması en sağlıklı yöntemdir aksi takdirde yanlış bir kuruluma sebebiyet verebilirsiniz. su arıtma cihazlarının kurulum ve montajı sağlıklı bir şekilde gerçekleştiği takdirde kişinin bu cihazdan hiç bir sorun ile karşılaşmadan en iyi en faydalı bir şekilde yararlanabilecektir.