Ailem İçin En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Su arıtma sistemi herkes için gerekli olan bir sistemdir. Çünkü doğada ki su miktarı her geçen gün azalmaktadır. Geriye kalan kullanılabilir su ise sürekli olarak kirlenmektedir. Bunun yanında insanların çeşmelerine gelen su daha önce hayvanların faydalandığı sulardan biri olabilir. O yüzden su arıtma sistemi sizin kirli sularınızın ve çeşme sularınızın temizlenmesini sağlamaktadır.

Bunu sağlıyor olması sağlığınız açısından da büyük bir faydası vardır. O yüzden hemen hemen herkesin evinde su arıtma sistemi ve yine bütün aileler için su arıtma cihazı olması gerekir. Hele ki salgın hastalıklardan korunmak istiyorsanız kesinlikle çeşme suyu kullanmamalısınız. Bunun yanında satın aldığınız sularda bekleme süresi çok fazla olduğu için pek sağlıklı değildir.

9 Aşamalı 4 Mineralli Su Arıtma Sistemi

Kendiniz için ve aileniz için iyi bir su arıtma cihazı alacaksanız su arıtma markaları seçerken 9 aşamalı su arıtma cihazını seçtiğinize dikkat edin. Çünkü sizin için en iyi su arıtma cihazlarından bir tanesi 10 aşamalı su arıtma cihazından önce gelen 9 aşamalı su arıtma cihazıdır. Bu cihazın oldukça gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. Başta size oldukça güzel bir su sunmaktadır.

Siz normalde çeşmeden akan suyun arıtıldıktan sonra ne kadar kir çıktığını görseydiniz bulaşıklarınızı bile o suyla yıkamak istemezdiniz. İşte bu konuda 9 aşamalı arıtma cihazı sizin bu sularınızı şeffaf bir şekle getirinceye kadar arıtır. Aynı zaman da bu suyunuzun içerisine birçok minerali koyarak faydalı hale getirir.

9 Aşamalı 4 Mineralli Su Arıtma Sisteminin Özellikleri

Sisteme su girdiğinde öncelikle mikron tortu filtresi suda ki çamur ve toprağı sudan ayırır. Bu işlemi bir mikrona kadar devam ettirir. Daha sonra su block carbon filtresine gelerek burada filtreden geçerken kimsayal madde ve insan vücuduna zarar verecek olan maddelerden arındırılır. Daha sonra ters ozmoz filtresinden geçen su diğer kötü ve suyun tadını bozucu maddelerden ayrıştırılarak sertliği ayarlanır.

Suyun geçtiği 5. Filtre post carbon filtresidir. Bu filtre suyun kokusunu ve tadını düzenlemeye yarar. Varsa kimyasalların tamamını arındırır. Aynı zaman da küçük organizmaları burada yok eder. Böcek, tortu ya da suyun kokusunu bozabilecek klor gibi maddeler varsa tamamı burada sudan temizlenir.

9 Aşamalı Su Arıtma Sisteminin Ortaya Çıkardığı Su

12 litre tank kapasitesi ile günlük 300 litre su kullanımına izin veren bu sistem sayesinde ortaya 8,5 pH değerinde bir sağlıklı su çıkmaktadır. Suyun genel itibari ile görüntüsü şeffaf ve mineral açısından oldukça zengin bir sudur. Suda ki bulunan çoğu kimyasal madde arındırıldığı için su doğal yani organik ve oldukça lezzetli bir sudur.

Mineralli Su Üretimi

Mineralli Su Üretimi

Sistemde her aşama ayrı ayrı yapılarak hiçbir zarar verici maddenin geçmesine izin verilmez. Su vücudun ihtiyaç duyduğu bütün mineralleri orantılı bir şekilde arıtarak sizin sağlığınız açısından en uygun bir şekilde ve eşit miktarlarda farklı mineralleri bir araya toplamaktadır.

9 Aşamalı Cihazın Teknik Özellikleri

Bu sistemde 10 kartuş filtre sistemi bulunmaktadır. 75 membran filtre oldukça iyi bir kapasitedir. 10 housing sistem 9 aşamalı olarak ve 4 mineral kullanılarak su arıtma işlemi gerçekleştirilir. Sistemde bulunan musluk NSF onaylı bir krom musluktur.

Sistemin akımını düzenleyen bir akım kısıtlayıcısı mevcuttur. Bu sistem 4 farklı renkte hortumlar kullanılarak oluşturulmaktadır. Genellikle pompalı olmasının yanında pompasız da bu sistem oluşturulabilmektedir. Aynı zaman da cihaz süre olarak 7 boyunca devam edecek olan bir garantisi vardır.

7 Aşamalı Su Arıtma Sistemi

7 aşamalı su arıtma cihazı sizin ve aileniz için kullanabileceğiniz arıtma sistemlerinden en önemlisidir. Çünkü bu sistem teknolojinin hemen hemen son ürünüdür. O yüzden bu ürünü mutlaka alarak kullanmanız gerekmektedir. Aynı zaman da bu sistemde ki 10 aşamalı su arıtma sistemi oldukça başarılı bir sistemdir.

Kat kat oluşmuş süzgeçler bu sistemin içerisine yerleştirilmiştir. Yine aynı zaman da 10 aşama sonucunda ortaya bir su çıkarılmaktadır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken toplamda 7 filtre olduğu için başta 7 aşama gerçekleşir. Daha sonra 4 tane daha aşama bu 7 tane aşamayı takip ederek aynı filtreden geçmiş olur. Yani 7 filtre için 7 işlem son filtrede ise 4 işlem birlikte yapılmaktadır.

7 Aşamalı Su Arıtma Sisteminin Özellikleri

10 aşamalı su arıtma sistemi 1. Aşamada mikron tortu filtresini kullanır. Bu su arıtma cihazı filtresi suda ki çamuru ortadan kaldırmaktadır. 2. Aşamada ise block carbon filtre kullanır. Burada kimyasallar sudan arındırılır. Bu filtreden çıkan su devam ederek 5 mikron tortu filtresine girer burada suda kalmış olabilecek parçacıklar ya da çamur varsa onlarda burada temizlenir.

Buradan çıkan su devam eder ve ters ozmoz mebranına girer ve burada suyun kalitesi üst seviyelere çıkar. Özellikle burada selenyum gibi kötü kokuya ve kirliliğe sebep olan maddeler arındırılır. Daha sonra ki suyun girdiği aşama ise post carbon filtresidir. Burada zararlı gazlar sudan tamamen yok edilerek temiz bir su elde edilir.

7 Aşamalı Cihazda Su Nasıl Çıkar?

Su buradan oldukça kaliteli bir şekilde çıkar. Suyun genel pH değeri 8.5’dir. Bu sayede suyu kullanacak olanlar oldukça büyük bir fayda elde edeceklerdir. Suyun içinde ki mineral oldukça fazladır. Minerallerin magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi minerallerden oluşmaktadır.

Bu sayede mineralin bu kadar zengin olması özellikle aileniz de sağlık problemi yaşayan kişilere artı sağlayacaktır. Bu şekilde sağlıklı suyu ortaya koyan ve ailenize almanız için önerdiğimiz 9 aşamalı ve 10 aşamalı su arıtma sistemleri firmamızda bulunmaktadır. Firmamızdan bu konuda bilgi alarak bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

6 ve 7 Aşamalı Cihazın Genel Faydaları

9 ve 10 aşamalı su arıtma cihazlarının çok önemli faydaları bulunmaktadır. Başta bu cihazlar sizin kirli sularınızı temizlemektedir. Daha sonra suda hiçbir kimyasal bırakmamışlardır. Bunun yanında ailenizde ki hasta kişileri olumsuz yönde etkileyebilecek olan mikroplar sudan tamamen temizlenmiş olur.

Bu sayede salgın hastalıktan suyunuzu arıtarak kurtulmuş olursunuz.  Arıtmanın sonunda elde edilen suyun oldukça yumuşak ve 8.5 pH değerinde olması yine sizin ve ailenizin sağlığı yönünden olumlu bir durumdur. Bu su arıtma cihazı fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required